Новий маршрут. Херсон Автор: Anastasia · Опубліковано: 22.12.2016 13:53 · Розділ: Туризм

Місто на півдні України, яке є незмінним орієнтиром та пристанищем моряків і кораблів, має цікаву історію. Його заснував Григорій Потьомкін, що хотів зробити на його теренах «Південний Петербург». Пропри те, що задуми князя не здійснилися, сьогодні Херсон – це одне з найзеленіших міст Украйни, а його річковий порт на Дніпрі є одним з найбільших у нашій державі. Сьогодні коротко про найцікавіші локації міста.

Собор Святої Катерини є одним з основних храмів Херсону. Місто було побудоване за наказом Катерини ІІ як південний форпост від ворогів, тому у 1876 р. там з’являється храм у класичному стилі, який присвячений святій, ім’я якої носила цариця. За деякими даними, вона була на богослужінні у соборі у 1877 р.

У 1836 р., після смерті князя Потьомкіна, Катерина ІІ наказує зробити пам’ятник на його честь. Його називали «херсонським привидом» після революції 1917 р., оскільки його на довгий час закрили брезентом. Через деякий час неподалік було закладено Потьомкінський бульвар.

Частково збереглося до наших днів творіння Потьомкіна – Херсонська фортеця. Колись це була дуже велика фортифікаційна споруда, де запросто міг би поміститися палац самого князя. На сьогоднішній день збереглися лише Московські і Очаківські ворота, арсенал башти та пороховий погреб, який перероблено під ресторан.

Щоб ушанувати героїв, які визволяли місто під час Другої світової війни, створили меморіальний Парк Слави. На цьому сакральному місці установлено пам’ятник Скорбній матері та могила невідомого солдата. З комплексу відкривається шикарний вид на місто.

Будівництво міста розпочалося з фортеці та судової гілки. Тут було спущено на воду багато величезних кораблів, наприклад фрегат «Херсон», «Страшний» та «Хоробрий». Тому на набережній установлено пам’ятник першим кораблям, які славляться своїми історіями.

Зразком архітектури еклектичного стилю є будинок купця Гольденберга. Він розкішно декорований у мавританському та романському стилях і по праву вважається однією із найкрасивіших споруд міста.У будівлі колишньої міської ради поєднуються елементи Ренесансу, стилю ампір і класицизму. Сьогодні тут знаходиться Херсонський художній музей імені Шовкуненко, де можна побачити багато цікавих колекцій предметів живопису.
Провести романтичний вечір чи просто прогулятися у невимушеній обстановці можна на набережній. До речі, тут можна в денну пору покататися на яхті відчувши хвилі Дніпра.

Джерело: http://ua.igotoworld.com/ru/article/730_herson-kuda-poiti-chto-posmotret.htm

Інші новини розділу

 • Як вмістити максимум речей в ручну поклажу й не переплачувати за багаж

  Як вмістити максимум речей в ручну поклажу й не переплачувати за багаж · Jane Holiday · 21.07.2017 14:09

  Для того, щоб подорожувати комфортно і не переплачувати за багажний відсік та непотрібні речі, необхідно ознайомитися з переліком правил, які допоможуть усе необхідне вмістити лише в ручну поклажу.


 • Транспорт Харкова: оберіть, чим вам зручніше подорожувати

  Транспорт Харкова: оберіть, чим вам зручніше подорожувати · Jane Holiday · 26.06.2017 15:46

  Ви вирішили відвідати величне місто Харків, але не знаєте яким транспортом вам буде найзручніше пересуватися містом, тоді дочитайте цю статтю до кінця.


 • Поради для безпечних та комфортних подорожей автобусом

  Поради для безпечних та комфортних подорожей автобусом · Jane Holiday · 21.06.2017 16:02

  Туристам-початківцям може здатися, що автобус – ідеальний вид транспорту. Ви переміщаєтесь в потрібне місце, милуєтесь видом з вікна, а якщо захочете, то можете навіть задрімати. Але насправді тривалі подорожі можуть бути виснажливіші ніж підкорення вершин. Підготуйтеся до тривалої подорожі на автобусі правильно.


 • Новий маршрут. Одеса

  Новий маршрут. Одеса · kseniya_www · 28.03.2017 14:36

  Одеса - це величне місто, в якому розташовано безліч пам'яток. Але що ж подивитися в Одесі, якщо ви маєте в своєму розпорядженні мінімумом часу і бажання побачити все?


 • Куди поїхати в лютому ?

  Куди поїхати в лютому ? · kseniya_www · 10.02.2017 18:42

  Минув веселий та яскравий, насичений святами січень. І що можна очікувати від холодного та нудного лютого? Розважаймося далі! Адже попереду - День Святого Валентина, свято закоханих сердець та яскрава, весела Масниця з частуваннями та забавами! І ще багато різних розваг!