Найпоширеніші сни Автор: Anastasia · Опубліковано: 19.12.2016 14:02 · Розділ: Цікаві факти

Щоночі переважній більшості людей на нашій планеті уявляються реалістичні або фантастичні історії – сни. Ми часто задумуємося над тим, що вони для нас означають або що віщують, і навіть звертаємося за допомогою до сонників, які можуть в деякій мірі тлумачити наші «видіння». Але варто брати до уваги і той факт, що для кожної людини це тлумачення індивідуальне.


The Guardian пише, що доктор Келлі Балклі (американська дослідниця сновидінь) створила своєрідну статистичну вибірку, яку вона склала внаслідок опитування проведеного серед пересічного населення.

На першому місці серед сновидінь – напади чи переслідування. Їх бачили 83% людей (77% чоловіків та 78% жінок). Наступну сходинку займають сни, де йдеться про школи та навчання. Вони снилися жінкам – 85% та чоловікам – 77%. Третю позицію отримали еротичні сновидіння, але сильна стать бачить їх частіше ніж слабка: 85% і 58% відповідно.

Також досить частотними виявилися сни про падіння: 71% учасників згадав про них, причому жінки уві сні падають частіше ніж чоловіки. Багацько респондентів, а саме 64%, відзначили, що уві сні вони були міфічними героями, наче Сізіф чи Афіна, які намагалися щось зробити разом, але у них не виходило. Таке бачили 67% чоловіків та 60% жінок.

Щодо загальних тенденцій, то можна сказати, що жінки більш схильні до страху і вони завжди кудись запізнюються, як і в житті. Сни про померлих, ніби вони живі, і навпаки, коли живі люди сняться так, ніби вони померли – це теж більш "жіночий" сон. Чоловіки, до речі, частіше літають уві сні і їдять солодке.

Сновидіння, про те, що на вас нападають або за вами женуться беруться ще з дитячих кошмарів, котрі люди підсвідомо пам’ятають усе життя. Такий сон відображає певні реальні загрози, що мають місце у вашому житті, а істоти, які на вас нападають можуть уособлювати страхи чи бажання, які подавлює ваше внутрішнє его.
Сни про школу та навчання виявляє внутрішні переживання у вашому реальному житті. Коли ви боїтеся провалу чи помилки, яка може бути зроблена вами, чекайте на навчання уві сні.

Сексуальний контент більше з’являється у чоловіків, що можна пояснити природою нашого буття. Але чи має місце стимуляція у вигляді сучасної культури дослідники стверджувати не беруться

Джерело: http://life.pravda.com.ua/society/2016/12/18/221620/

Інші новини розділу