Газова війна триває. Тепер між Кабінетом Міністрів та СБУ Автор: Lussilda · Опубліковано: 29.01.2009 15:45 · Розділ: Політика

28 січня Кабінет Міністрів звільнив Валерія Хорошковського із займаної посади та призначив головою Державної митної служби України Анатолія Макаренка

23 січня в ефірі програми "Свобода на Інтері" голова Державної митної служби України Валерій Хорошковський заявив, що митниця не може розмитнити 11 млрд. кубометрів газу, які зберігаються в українських ПГС, оскільки, згідно з документами, власником цього газу є “РосУкрЕнерго”.

У відповідь на це 24 січня Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко повідомила, що Державна митна служба зобов’язана зробити відповідне оформлення природного газу. За словами прем’єрки, газ, який знаходиться в українських газових сховищах, НАК Нафтогаз України придбав у ВАТ Газпром.

«Як виявилося, Хорошковський і Фірташ – одна команда, але водночас все буде розмитнено, все буде зроблено, як слід, і ніхто в народу України не забере газ, який йому належить», - сказала в своїй заяві Ю.Тимошенко. Нагадаємо, що відомий бізнесмен та банкір Дмитро Фірташ є співвласником швейцарського газотрейдера “РосУкрЕнерго”.

Аби зняти питання із розмитненням пального, 28 січня Кабінет Міністрів звільнив Валерія Хорошковського із займаної посади та призначив головою Державної митної служби України Анатолія Макаренка. Голосування міністрів було одностайним, - повідомляє сайт уряду.

Не довго Хорошковський залишався без роботи – того ж дня Президент України Віктор Ющенко призначив своїм указом В.Хорошковського першим заступником голови СБУ.

Іншим своїм указом Президент вніс зміни до указу Президента України від 23 травня 2005 року №841 «Про кількість заступників голови Служби безпеки України». У документі слова «одного першого заступника та шістьох заступників» змінено словами «двох перших заступників та п`ятьох заступників».

Відразу після нового призначення Служба безпеки України направила офіційне застереження до Енергетичної регіональної митниці України з вимогою не допустити будь-яких незаконних дій стосовно обсягів газу, які знаходяться під митним контролем та заявлені у митному режимі як "транзит".

Міністр внутрішніх справ України, лідер ГР «Народна Самооборона» Юрій Луценко прокоментував ситуацію: ”Публічні погрози СБУ, першим заступником керівника якої призначено Валерія Хорошковського, Енергетичній регіональній митниці з вимогою "не допустити розмитнення" газу, що зберігається у підземних сховищах України й на який претендує компанія РосУкрЕнерго, є яскравим доказом того, що СБУ вже давно перетворилася на «кишеньковий» підрозділ Банкової та окремих комерційних структур”.

«На моє переконання - заява СБУ є звичайнісіньким шантажем, покликаним зірвати виконання українсько-російських домовленостей щодо транзиту газу в Європу й на цьому ґрунті повернути на газовий ринок України посередника з сумнівною репутацією», - заявив Луценко. «А головне, СБУ України створила нову посаду у держструктурі – «заступника по безпеці олігарха Фірташа», - додав міністр.


Інші новини розділу

 • Нові знахідки в розслідуванні катастрофи Boeing-777

  Нові знахідки в розслідуванні катастрофи Boeing-777 · Марина Левицкая · 16.06.2016 17:21

  Світові ЗМІ продовжують писати про хід розслідування катастрофи літака Boeing-777, який був збитий ще два роки тому в липні. Нові знахідки, виявлені на місці трагедії, дозволяють експертам по-новому поглянути на причини цієї масштабної авіакатастрофи.


 • Жителі гватемальського міста побили і спалили свого мера

  Жителі гватемальського міста побили і спалили свого мера · lesya · 13.10.2015 23:42

  У цивілізованих країнах світу недобросовісних політиків кидають до в’язниці або ж просто звільняють з посади, чим частенько вони користають. Інша річ Гватемала – в цій країні навряд чи є багато охочих здобути владу. Цими днями моторошна історія сталася у місті Консепсьон, що знаходиться на заході країни. Місцеві мешканці запідозрили мера населеного пункту у злочині, і вирішили влаштувати самосуд. В результаті побитий і обпалений Базиліо Хуракана помер.


 • Завдяки "тихій дипломатії" королева Єлизавета самотужки врятувала монархію

  Завдяки "тихій дипломатії" королева Єлизавета самотужки врятувала монархію · lesya · 21.09.2015 22:30

  Королева Єлизавета ІІ вже давно викликає повагу і захват у британців. А тепер, коли настала ювілейна дата з початку її правління, і королеву визнали персоною, яка найдовше протрималася на троні, про Єлизавету ІІ заговорили з новою силою. Саме вона, вважають історики, без сторонньої допомоги змогла врятувати у Британії монархію.


 • Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями

  Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями · lesya · 07.09.2015 17:40

  Про ті поневіряння, які довелося пережити єврейському народу в роки Другої світової війни, відомо багато, але не все. Їх переслідували, масово розстрілювали, вбивали в газових камерах, мучили в концентраційних таборах. Та виявляється, є люди, яких ще й зараз точнісінько так само переслідують. І не у віддалених країнах Африки чи в мусульманському світі, закони якого нам незрозумілі, а тут, у нас, у розвиненій і вільній Європі, а точніше, у Норвегії. Недавно один норвезький політик заявив, що є категорія населення, яку переслідують так, як свого часу переслідували євреїв.


 • В Барака Обами розгледіли риси психопатії

  В Барака Обами розгледіли риси психопатії · lesya · 06.08.2015 16:00

  Недавно один американський журналіст вирішив порозмислити над тим, чи нема, бува, в американського президента якихось психічних відхилень. Проаналізувавши кілька публічних виступів Барака, а також деякі його звички, колумніст видання The American Thinker дійшов висновку, що в американського лідера присутні ознаки всіх трьох психологічних відхилень, що належать до так званої Темної тріади. У Барака Обами, на думку автора статті, є і нарцисизм, і макіавеллізм і психопатія.