Перші відчуття малюка Автор: Anastasia · Опубліковано: 12.12.2016 22:12 · Розділ: Цікаві факти

Після повернення з пологового будинку кожна мама почуває себе незвично, боязко, адже відповідальність та нові турботи, безперечно, вливають на неї. У перші дні всіх новостворених батьків хвилюють абсолютно тривіальні питання, що стосуються новонародженого: що він бачить?; що він чує?; що він відчуває? Відповідь на ці питання отримати дуже просто: потрібно полюбити цю крихітну та безпорадну істоту.


Звичайно, що у перші дні життя дитини вам потрібно купити пеленки http://pampik.com/category/pelenki-dlya-novorojdennyih, пляшечки та інший крам для новонародженого, але це не головне. Основна ваша увага має бути прикута до того, що відчуває дитина та в якому порядку вона починає пізнавати навколишній світ.

Сьогодні вже доведено, що чути дитина може ще будучи в утробі матері, адже малюки по-різному реагують на спокійну і швидку музику чи гучні звуки. Тому, коли малюк народжується, він вже має слух: голосні звуки змушують дитину здригатися, а якщо з нею розмовляєш, то вона повертає голову у той бік звідки лунає голос.

В першу чергу у малюків починає розвиватися нюх. Він відіграє вирішальну роль у розпізнанні матері, у виникненні прихильності. Новонароджені здатні відрізнити свою маму від інших вже в третю добу життя саме за запахом. Недаремно пишуть, що хусточка, змочена материнським молоком заспокоює дитину і вона швидко засинає.

Одну із найважливіших функцій відіграє смак. Саме солодкувате мамине молоко – це перший маркерний смак. Якщо мама зловживає часником чи будь-якими іншими прянощами, то все відбивається на смаку молока і дитина перестає їсти. Саме тому матусі так ретельно мають слідкувати за своїм раціоном у період грудного годування.

Становлення зору у дитини відбувається досить довго. Новонароджені вперше відкривають очі разом з першим подихом. У цей час вони розрізняють лише світло і темряву. У 3 тижні малюк може недовго стежити за тим, що рухається. У віці 6 тижнів він відрізняє плоске від опуклого, а у 3 місяці бачить майже як дорослий. Кольори дитина починає розрізняти у 4-5 місяців.

Джерело: http://semya.com.ua/newborn/2-pershii-misyac-den-za-dnem.html

Інші новини розділу