Де читати про книжки Автор: Anastasia · Опубліковано: 09.12.2016 15:13 · Розділ: Культура

Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.

Літакцент. Сайт діє з 2007 року в інформативному напрямку: огляди, рецензії та тематичні новини для любителів книг. Огляди охоплюють як і українську літературу, так і іноземну. Ресурс також організовує інтерв’ю з творцями літературного процесу та запрошує іноземних авторів і критиків в Україну. Сайт славиться своєю книжковою премією «ЛітАкцент року» із антипремією «Золота булька».

Читомо. На час заснування це – приватний проект студенток-ентузіасток Оксани Хмельовської та Ірини Батуревич, а сьогодні – впливовий інтернет-ресурс, який спеціалізується на книговиданні та рецензуванні. Головний орієнтир сайту – оперативність у поданні інформації. Огляди новинок чи подій завжди з’являються тут першими. Особливо цікавим видається розділ «Казкарка», де публікують огляди на нову дитячу літературу.

Барабука. Найпомітніший сайт, де є все про дитячу літературу. Вони висвітлюють головні світові тенденції, публікують рецензії на українські та зарубіжні видання та організовують зустрічі письменників з дітьми. Рубрикація на сайті продумана за віковим розподілом, а у розділі «Довідник» розписано відповідні книгарні, премії та бібліографії письменників.

ТСН. Книжки. Такою кількістю рецензій та відгуків на сучасні та майбутні українські видання не може похвалитися жоден ресурс. Він стане у пригоді в пошуках книг певного спрямування, а для випадкового гостя – це шанс знайти дещо цікаве за хештегами.

Блог Yakaboo. У блозі відомого інтернет-магазину можна знайти відгуки на найбільш нові видання. Велику кількість авторських матеріалів, найгучніших статей та рецензій, які створюють для сайту критики, можна знайти на його сторінках. Корисними будуть гіперлінки на найкращі пропозиції в інтернет-книгарнях.

Джерело: http://life.pravda.com.ua/culture/2016/12/9/221260/

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?


 • Як створити маленьку Італію в своїй квартирі?

  Як створити маленьку Італію в своїй квартирі? · Марина Левицкая · 30.12.2015 14:46

  Італія підкорила серця багатьох мандрівників. Для того, щоб не втратити почуття свята, не обов'язково регулярно їздити до цієї країни. Власну маленьку Італію можна створити в своїй квартирі.