Психологи попереджають про негативний вплив Twitter на пам'ять Автор: Вікторія · Опубліковано: 07.09.2009 16:22 · Розділ: Цікаві факти

Британські вчені заявили, що використання сервісу мікроблогів Twitter і перегляд відео на YouTube послаблюють здатність запам'ятовувати і переробляти інформацію. Тоді як, використання соціальної мережі Facebook допомагає розвивати пам'ять.

Доктор Трейсі Аллоуей (Tracy Alloway) з університету Стірлінга (University of Stirling) в Шотландії займалася дослідженням пам'яті людини. На думку психолога, використання Facebook покращує якість пам'яті. Перебуваючи у соціальній мережі користувач отримує, запам'ятовує і переробляє численні повідомлення про дії своїх друзів.

У той же час миттєве отримання інформації на Twitter або YouTube знижує якість пам'яті. "На Twitter ви отримуєте нескінченний потік стислої інформації, яку вам не потрібно переробляти", - говорить доктор Аллоуей. У зв'язку з цим концентрація уваги знижується і робота мозку сповільнюється. Крім того, надмірне використання SMS і Twitter також призводить до більш низьких результатів IQ-тестів.

Варто відзначити, що кількість користувачів Facebook по всьому світі в липні цього року становила понад 250 мільйонів чоловік. Тим часом, сервіс мікроблогів Twitter, який з'явився порівняно недавно, в тому ж місяці використовували понад 50 мільйонів людей.

Джерело thenews.kz


Інші новини розділу