Новий маршрут. Харків. Автор: Anastasia · Опубліковано: 08.12.2016 17:31 · Розділ: Туризм

Харків – місто порівняно молоде, адже йому лише 360 років. Столиця Слобожанщини і колишня столиця радянської України змінюється на очах, тому багато туристів поспішають відвідати його. Тим не менш, ідеологія того періоду наклала відбиток на архітектуру та дух міста.

Почати знайомство з містом слід з його головної площі – площі Свободи. Її збудували у XX ст.., коли до Харкова було перенесено столицю. Варто зазначити, що вона є шостою за розмірами у Європі: її площа складає близько 14 гектарів. На концерті групи Queen у 2008 р. за різними даними тут зібралося від 150 до 350 тис. глядачів.

Будинок державної промисловості (в народі Госпром) належить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО як символ конструктивізму. Його висота становить 63 метри, а разом із шпилем-телевишкою 108 метрів. В будівлі 4.5 тисячі вікон, 2 тис. дверей та 34 сходові площадки. Для того щоб втілити задумку архітекторів у 1925 р. потрібно було скласти точні розрахунки для залізобетонних конструкцій. До речі, починали будувати за допомогою коней, лопат та носилок.

На площі Конституції, у самому центрі міста, знаходиться будинок зі шпилем. Він є яскравим представником стилю під назвою сталінський ампір. Це мікс бароко, пізнього класицизму, наполеонівського ампіру та арт-деко. Особливо красивий вигляд будинок має ввечері, коли він підсвічується.

Парк Сажин Яр і канатна дорога – це чудовий спосіб вдало провести вихідний день. В середині парку розташовується пам'ятник природі – балка Сажин Яр по якій можна прогулятися. Також там є відомий бювет мінеральної води «Харківська-1», яку можна набирати безкоштовно.

Ботанічний сад Харківського університету імені Каразіна є одним із найстаріших в Україні і займає площу майже 42 гектари. Там представлено дерева, яким вже більше ста років, а в оранжереї можна побачити багато екзотичних рослин. Гордістю ботанічного саду є колекція орхідей.

Музей сексу та сексуальних культур світу – найбільш пікантний музей в Україні. Це єдиний у Східній Європі науково-просвітницький центр. Його створили співробітники кафедри сексології та медичної психології Харківської медичної академії. Музей налічує 12 тематичних залів, а всі експонати було зібрано за допомогою меценатів.


Джерело: http://ua.igotoworld.com/ru/article/698_20-mest-kotorye-stoit-posetit-v-harkove.htm

Інші новини розділу

 • Як вмістити максимум речей в ручну поклажу й не переплачувати за багаж

  Як вмістити максимум речей в ручну поклажу й не переплачувати за багаж · Jane Holiday · 21.07.2017 14:09

  Для того, щоб подорожувати комфортно і не переплачувати за багажний відсік та непотрібні речі, необхідно ознайомитися з переліком правил, які допоможуть усе необхідне вмістити лише в ручну поклажу.


 • Транспорт Харкова: оберіть, чим вам зручніше подорожувати

  Транспорт Харкова: оберіть, чим вам зручніше подорожувати · Jane Holiday · 26.06.2017 15:46

  Ви вирішили відвідати величне місто Харків, але не знаєте яким транспортом вам буде найзручніше пересуватися містом, тоді дочитайте цю статтю до кінця.


 • Поради для безпечних та комфортних подорожей автобусом

  Поради для безпечних та комфортних подорожей автобусом · Jane Holiday · 21.06.2017 16:02

  Туристам-початківцям може здатися, що автобус – ідеальний вид транспорту. Ви переміщаєтесь в потрібне місце, милуєтесь видом з вікна, а якщо захочете, то можете навіть задрімати. Але насправді тривалі подорожі можуть бути виснажливіші ніж підкорення вершин. Підготуйтеся до тривалої подорожі на автобусі правильно.


 • Новий маршрут. Одеса

  Новий маршрут. Одеса · kseniya_www · 28.03.2017 14:36

  Одеса - це величне місто, в якому розташовано безліч пам'яток. Але що ж подивитися в Одесі, якщо ви маєте в своєму розпорядженні мінімумом часу і бажання побачити все?


 • Куди поїхати в лютому ?

  Куди поїхати в лютому ? · kseniya_www · 10.02.2017 18:42

  Минув веселий та яскравий, насичений святами січень. І що можна очікувати від холодного та нудного лютого? Розважаймося далі! Адже попереду - День Святого Валентина, свято закоханих сердець та яскрава, весела Масниця з частуваннями та забавами! І ще багато різних розваг!