Україна має скоротити викиди газів Автор: Anastasia · Опубліковано: 05.12.2016 16:28 · Розділ: Новини України

Цього року Україна підписала Паризьку кліматичну угоду, яка прийде на зміну Кіотському протоколу у січні 2021 р.. Основна мета цього договору – це збереження температури на нашій планеті в межах 2°С до 2100 року. Щоб досягти поставленої цілі, країнам, котрі ратифікували даний договір, потрібно протягом наступних років скоротити викиди газів майже вдвічі.


На сьогоднішній день перевірити вміст газів у повітрі надзвичайно легко. Варто лише придбати портативний газоаналізатор
www.testo.kiev.ua
, або, якщо ви володар смартфону, то вам потрібно встановити спеціальний додаток.

Для того, щоб виконати свої зобов’язання перед іншими членами угоди, українські урядовці планують створити національну систему з моніторингу, звітності та верифікації (MVR) парникових газів (ПГ) від підприємств енергетичної промисловості. Запровадження такої системи в нашій державі дасть змогу визначити ключові напрямки щодо скорочення викидів ПГ та сприятиме розвитку торгівлі дозволами на викиди.

Варто зазначити, що Міністерство Екології та Природних Ресурсів України підтримує зв’язки із Світовим Банком. Вже було проведено декілька початкових зустрічей для представників органів виконавчої влади щодо проекту і шляхів його впровадження на теренах нашої держави. Україна з 2012 р. користується підтримкою Світового Банку через Партнерство заради ринкової готовності, або PMR, тому заради успішного старту даного проекту вони готові виділити 3 мільйони доларів США. Таким чином, побудова системи MRV може розпочатися вже в найближчий час.

Під час зустрічі також було обговорено і особливості впровадження даної системи в Україні. Ольга Юхимчук, Голова Відділу з впровадження СТВ і реєстру Міністерства Екології та Природних Ресурсів України, який відповідає за розробку і впровадження системи MRV в Україні, наголосила, що потрібно враховувати сучасні реалії при запуску системи, щоб оптимізувати сам процес та досягнути бажаного ефекту.

Вона також додала: «Ми очікуємо на результати концептуального аналізу щодо найважливіших уроків з практики впровадження систем MRV по всьому світу, включно з Європейським Союзом. Ми хочемо, щоб українська промисловість відігравала значну участь в глобальних заходах із боротьби зі зміною клімату. Одночасне включення підприємств в якості учасників таких заходів, і в той самий час допомогти їм залишитися конкурентноздатними - наше спільне завдання».

Джерело: http://www.worldbank.org/uk/news/feature/2016/10/03/ukraine-reaffirms-climate-commitments-to-tackle-

Інші новини розділу

 • Єдиний електронний квиток

  Єдиний електронний квиток · Anastasia · 19.01.2017 10:56

  Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроект за яким в міському транспорті, що здійснює пасажирські перевезення, вводиться автоматична система оплати проїзду. Іншими словами, нардепи проголосували за введення електронного квитка, який допоможе вести чіткий облік пасажиропотоку та дозволить повністю відмовитися від готівкого розрахунку в міському транспорті.


 • 3 найвідоміші українські літературні премії

  3 найвідоміші українські літературні премії · Anastasia · 25.11.2016 17:54

  Зима – це саме той період, коли слід підбивати підсумки, в тому числі й літературні. Існує невеличка проблема, бо насправді у літературних митців рік розпочинається у вересні разом із львівським Форумом видавців, а вручення премій відбувається протягом року, причому список номінантів публікують заздалегідь. Не всі книжки здатні «утримати» актуальність та популярність серед читачів, тим не менш, деякі «виживають» до нагородження найкращих та найпопулярніших літературних премій.


 • Український безвіз

  Український безвіз · Anastasia · 18.11.2016 13:12

  Нарешті стало відомо, коли українці будуть мати вільний доступ до країн шенгенської угоди. “Для України та Грузії безвізовий режим запрацює одночасно зі стартом роботи нового механізму призупинення «безвізу», узгодження якого зараз завершується”, - заявили у COREPER (Комітет постійних представників Ради Європи).