3 найвідоміші українські літературні премії Автор: Anastasia · Опубліковано: 25.11.2016 17:54 · Розділ: Новини України

Зима – це саме той період, коли слід підбивати підсумки, в тому числі й літературні. Існує невеличка проблема, бо насправді у літературних митців рік розпочинається у вересні разом із львівським Форумом видавців, а вручення премій відбувається протягом року, причому список номінантів публікують заздалегідь. Не всі книжки здатні «утримати» актуальність та популярність серед читачів, тим не менш, деякі «виживають» до нагородження найкращих та найпопулярніших літературних премій.

Форум видавців
Дата вручення: вересень.
Щороку у вересні вся літературна еліта та бомонд збирається у Львові на врученні цієї знакової премії. Зазвичай список номінантів на відзнаку досить довгий, як і склад журі. Отримавши цю нагороду книжка-тріумфатор автоматично отримує дотацію у вигляді популяризації і, як наслідок, продажі «лізуть» вверх.
Цього вересня гран-прі не отримав ніхто, але найбільшу кількість відзнак має пара книг з картами Павла Ґранкіна "Каналізація міста Львова (від початку XV ст. до 1939 р.)" і Христини Харчук "Водогін міста Львова (від початку XV ст. до 1939 р.)".

Книга року BBC
Дата вручення: грудень.
Найбільш резонансна та медійна премія. Такої популярності вона здобула завдяки підвищеній увазі серед вітчизняних ЗМІ, але не слід забувати про гучні та емоційні обговорення. У складі журі завжди знакові та відомі персони, а участь Посла Великобританії у церемонії нагородження є вже незмінною традицією премії. Її вручають у дорослій та дитячій номінаціях, а також не оминають і фаворита глядацьких симпатій. Окрім того, проводиться конкурс читацьких рецензій на видання, які номіновані на отримання премії.

Шевченківська премія
Дата вручення: 9 березня
Статус цієї нагороди важко недооцінити. Національна премія України ім. Т. Шевченка у 2015 році принесла переможцю 192 тисячі гривень, а на додачу ще й пільги, диплом та Почесний знак у вигляді медалі. Оприлюднення списку лауреатів, який залежить від журі та особистих зв'язків, супроводжується хвилею невдоволення та обурення серед населення: цього року нагороду не присудили нікому, а саму номінацію "Літературознавство" скоротили. До речі, якщо протягом останніх років номінувати на премію можна було тричі, то зараз на сайті нагороди будь-які правила про порядок подання відсутні.

Лауреат–2016: після вже згаданого скандалу найближчим до літератури лауреатом-2016 став Левко Лук’яненко за 13-томник публіцистики "Шлях до відродження"


Джерело: http://life.pravda.com.ua/culture/2016/11/24/220522/

Інші новини розділу

 • Єдиний електронний квиток

  Єдиний електронний квиток · Anastasia · 19.01.2017 10:56

  Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроект за яким в міському транспорті, що здійснює пасажирські перевезення, вводиться автоматична система оплати проїзду. Іншими словами, нардепи проголосували за введення електронного квитка, який допоможе вести чіткий облік пасажиропотоку та дозволить повністю відмовитися від готівкого розрахунку в міському транспорті.


 • Україна має скоротити викиди газів

  Україна має скоротити викиди газів · Anastasia · 05.12.2016 16:28

  Цього року Україна підписала Паризьку кліматичну угоду, яка прийде на зміну Кіотському протоколу у січні 2021 р.. Основна мета цього договору – це збереження температури на нашій планеті в межах 2°С до 2100 року. Щоб досягти поставленої цілі, країнам, котрі ратифікували даний договір, потрібно протягом наступних років скоротити викиди газів майже вдвічі.


 • Український безвіз

  Український безвіз · Anastasia · 18.11.2016 13:12

  Нарешті стало відомо, коли українці будуть мати вільний доступ до країн шенгенської угоди. “Для України та Грузії безвізовий режим запрацює одночасно зі стартом роботи нового механізму призупинення «безвізу», узгодження якого зараз завершується”, - заявили у COREPER (Комітет постійних представників Ради Європи).