Відкрито три нові гени, пов'язані з розвитком хвороби Альцгеймера Автор: Lesly · Опубліковано: 07.09.2009 12:04 · Розділ: Наука

Вчені виявили три основні генетичні причини розвитку хвороби Альцгеймера, що вражає до 20% людей, здійснюючи руйнівний вплив на мозок. В результаті двох незалежних масштабних досліджень було виявлено, що три гени, які з'єднується з більш відомим геном APOE4, становлять найбільш значні причини розвитку розумових розладів.

"Якщо нам вдасться усунути руйнівний вплив цих генів, то, відповідно ми зможемо знизити кількість випадків розвитку хвороби Альцгеймера на 20%", - розповідає на прес-конференції в Лондоні Джулі Уільямс (Julie Williams), професор з нейропсихологічної генетики Кардіфського університету (Великобританія).

Сьогодні більше 26 млн. людей по всьому світу страждають від цієї невиліковної недуги. Однак, потреба в ефективних медичних препаратах стає критичною, оскільки, як прогнозують науковці, до 2050 року кількість випадків захворювання зросте до 100 млн. Препарати, якими пацієнтів лікують в наш час можуть тільки сповільнити розвиток симптомів, таких як втрата пам’яті, нездатність знайти дорогу та повна безпорадність. Тому, визначення генів, відповідальних за певну хворобу, допоможе зрозуміти причини хвороби та розробити ліки, щоб подолати її.

Уільямс, яка керувала одним з двох досліджень, повідомляє, що тільки у Великобританії, викорінення наслідків дії трьох відкритих генів, означатиме, що більше 100 тис. людей зможуть уникнути захворювання. Крім того, це відкриття стало найважливішим генетичним відкриттям за 15 років генетичного дослідження хвороби Альцгеймера, коли було виявлено її взаємозв’язок з геном APOE4.

Уільямс та інші спеціалісти Медичного дослідницького центру з нейропсихіатричної генетики та геноміки в Кардіфі, провели повногеномне дослідження зв’язків – повний аналіз генетичної карти – за участю більше 16 тис. людей з восьми країн. В результаті було виявлено 2 нові гени: Clusterin та PICALM, які підвищують ризик розвитку хвороби Альцгеймера.

Інше дослідження геному проводилося Філіпом Aмуйелем (Philippe Amouyel) та його колегами з інституту Пастера де Ліля (Institut Pasteur de Lille) у Франції, в ході якого було обстежено більше ніж 6 тис. людей з хворобою Альцгеймера та близько 9 тис. здорових людей з Франції, Бельгії, Фінляндії, Італії та Іспанії. Цій групі вчених вдалося виявити Clusterin та третій ген під назвою CR1.

Амуйель повідомив, що ризики розвитку захворювання пов’язані з кожним з цих генів зокрема важко обґрунтувати математично, адже всі вони відносно схожі. Більш того, розвиток недуги можуть спричиняти багато зовнішніх факторів. В загальному, Clusterin відповідальний за 10% випадків виникнення хвороби, PICALM – близько 9%, а CR1 – 4%. Отже, від 20 до 25% випадків розвитку цієї недуги пов’язано саме з цими генами.

В свою чергу, Майкел Оуен (Michael Owen) директор з Кардіфського центру, розповідає, що в результаті проведеної роботи також було встановлено, що інші гени також можуть відігравати певну роль в розвитку хвороби Альцгеймера.

Зараз група вчених з Кардіфу планує продовжити дослідження за участю 60 тис. пацієнтів з метою глибшого вивчення генетичних причин розвитку захворювання Альцгеймера.

Джерело: chinadaily.com.cn


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.