Фейк у Фейсбуці Автор: Anastasia · Опубліковано: 24.11.2016 18:24 · Розділ: Цікаві факти

За останніми даними, 99% контенту, що вільно «плаває» у мережі Фейсбук є фейком. Тільки невелика кількість новин і дописів, що з’являються у стрічці справжні. Такий великий відсоток неправди несе загрозу пересічним користувачам, адже вони сприймають недостовірну інформацію і не будують реальної картини про положення речей у світі, пише видавництво TheNextWeb.

Самий простий та надійним спосіб уникнути омани – це видалити з друзів людей, які поширюють неправдиві дописи та відписатися від таких самих груп. Якщо ці методи не допомагають, то існують більш ефективні способи.

Перевірка домену
"Кинути" оком на адресу сайту, який відкриваєш, зовсім не важко. Тим паче, що деякі з них розпізнати зовсім легко: TrumpInsurrection.com – назва говорить сама за себе. Інший трюк передбачає використання назв, які схожі на вже відомі авторитетні адреси, тому розпізнати їх не так легко. Наприклад, сайти ABCnews.com.co і MSNBC.co сприймаються у нашій уяві як ABC і MSNBC. Адреси такого типу, переважно, використовують кінцівку «со» - це означає, що домени розташовані в Колумбії, де таку проблему можна законодавчо вирішити.

Оминайте яскраві заголовки
Всі жовті ЗМІ використовують у своїх заголовках неймовірні чи, навпаки, дивні слова, щоб зацікавити та збільшити аудиторію. Також вони прописують слова великим шрифтом, чого не побачиш на сторінках відомих видань. Якщо ж існують сумніви, спершу слід все-таки зайти і прочитати статтю, а вже потім поширювати її.

Слідкуйте за джерелами
Протестуючий проти Дональда Трампа: «Я отримав $3,5 тис. дол. за протест проти кампанії Трампа» – найсвіжіший фейковий заголовок. Ця новина була лише у Фейсбуці, а знайти її за допомогою звичайного пошуку було неможливо. Справді важливі новини будуть з’являтися одразу у декількох джерелах, і це нормально. Там не менш, можна перевірити чи справді подія відбулася: копіюємо заголовок і вставляємо у пошукову стрічку браузера.

Фактчекінг
Якщо звичні пошукові системи не допомагають знайти те, що треба, то вже створено декілька сайтів, які перевіряють інформацію: Snopes, Politifact і Factcheck. Там є багатофункціональне меню, яке оптимізує та пришвидшує пошук.

Джерело: https://realist.online/article/kak-ne-byt-obmanutym-v-facebook

Інші новини розділу