Кросівки Adidas, які розкладаються Автор: Anastasia · Опубліковано: 23.11.2016 22:43 · Розділ: Нові технології

Останнім часом всі великі компанії приділяють багато уваги охороні навколишнього середовища. Фірма UltraBoost Uncaged Parleys, яка займається розробкою моделей взуття для корпорації Adidas, минулого року представила концепт кросівок, які виготовлені зі сміття.

Цього року корпорація пішла ще далі. Тепер, гортаючи картинки про общество, можна буде натрапити на модель кросівок, які біологічно розкладаються. Новітня екологічно безпечна технологія, названа Futurecraft Biofabrics, здатна забезпечити «зникнення» взуття прямо у ваших руках.
Варто зазначити, зацікавлення у впровадженні еко-технологій зумовлене тим, що Adidas щорічно випускає 300 мільйонів пар взуття. При виготовленні нерідко використовують різноманітні полімерні матеріали, наприклад поліуретани, які під час подальшої переробки та утилізації можуть завдавати шкоди навколишньому середовищу. Саме тому компанія досить настирно працює над залученням нових технологій до методів виробництва.

Тим не менш, для виготовлення нетрадиційного взуття планують застосовувати синтетичний шовк, який має назву Biosteel і виробляється з рекомбінованих білків павутини. Представники компанії заявляють, що кросівки такого типу будуть легші в середньому на 15% за інші, які зроблені зі звичних полімерних матеріалів.

Biosteel розробники синтезують із бактерій, в геном яких було введено павуковий ген. Вони мають здатність виділяти білок, який пропускають через апарат, що відтворює структуру плетіння павукового шовку. Нитка, яка виходь в результаті, має легкі волокна і при цьому міцна, тому її можна використовувати для виробництва кросівок.

Щоб дати можливість власнику «розчинити» кросівки, у комплекті до них будуть пропонувати спеціальну рідину з протеїнази (фермент, що розщеплює зв'язок між амінокислотами в білках). Процес утилізації буде безпечний і займатиме 36 годин, а просте намокання під час дощу ніяк не вплине на взуття.

Експлуатувати такі кросівки можна буде протягом 2 років, зазначають розробники. Реалізувати модель планують вже в наступному році, але ціна поки не повідомляється.

Джерело: http://vidomosti-ua.com/fun/125086

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.