Мобільний зв'язок стане безкоштовним? Автор: Anastasia · Опубліковано: 21.11.2016 17:44 · Розділ: Мобільний зв’язок

Останнім часом вже звичні нам месенджери, такі як Viber, WhatsApp, Massеnger, все більше замінюють мобільні оператори. Пересічному українцю вигідніше зателефонувати безкоштовно, до того ж, звичка просто зайти і перевірити чи, раптом, хтось не написав дається в знаки.

Нещодавно, Ольга Устинова, генеральний директор Vodafone Україна, повідомила, що оператор налаштований на створення свого власного месенджера. На перший погляд, це доволі дивно, адже скласти конкуренцію всесвітньо-популярним гігантам буде дуже важко. Не менш важливим є той факт, що у найближчому майбутньому, коли ми будемо мати надшвидке інтернет покриття всюди, потреба у мобільному зв’язку відпаде.

В Україні активно збільшується трафік швидкісних мереж 3G та UMTS, які з’явилися в минулому році. Але в європейських країнах, де доступ до такого виду зв’язку не новинка, трафік «стоїть» на місці, а подекуди можна спостерігати обвал на ринку телекомунікаційних послуг. Мобільні оператори та інтернет сервіси в США та Європі налагоджують діалог, адже потрібно зробити так, щоб операторам ставало грошей на технічне забезпечення та побудову вишок, і разом з тим, прибуток месенджерів має зростати. Такий діалог сьогодні тільки на руку нашій державі, бо до того часу, коли ми матеріально і технічно зможемо втілити нові технології в життя, їх механізм вже буде розроблено.

Крім того, перші кроки в напрямку запуску і розвитку віртуальних мобільних операторів вже зроблено. Наприклад, в штаті Каліфорнія працює оператор FreedomPop, який надає базові послуги зв’язку безкоштовно. Заробіток компанія отримує за допомогою балів, які протягом місяця збирає абонент. Їх нараховують за кліки по ссилках, зовнішню рекламу чи замовлення товарів серед партнерів AliExpress, Booking, Aviasales, MediaMarkt, Яндекс, Mail.ru та ін. До речі, цей проект не так давно проінвестував на $50 млн. дол. основний бенефіціар Київстара Михайло Фрідман.

Не варто забувати, що в Україні клієнтська база мобільних операторів дуже велика. Статистичні дані кажуть, що Київстар обслуговує 26 млн сім-карт, в той самий час, коли Приватбанк має лише 14 млн клієнтів. Всі ці люди створюють дуже великий масив інформації про своє місце знаходження, активність та транзакції. Опрацювавши його можна отримати статистичні дані яким не буде аналогів.

Таким чином, мобільні оператори мають всі шанси в майбутньому стати провідниками між великими серверами та абонентами. Вони можуть бути залучені до постачання фінансових послуг, страхування та реклами, а провайдери інтернет-послуг отримають доступ до величезної клієнтської бази.

Джерело: http://biz.liga.net/all/telekstika-pochemu-mobilnaya-svyaz-stanet-besplatnoy.htmom/stati/3540662-uzh

Інші новини розділу

 • Apple навчить смартфони стежити за інтимним життям користувачів

  Apple навчить смартфони стежити за інтимним життям користувачів · lesya · 19.06.2015 17:16

  Регулярний секс настільки ж необхідний для здоров’я людини, як і фізичні навантаження та раціональне харчування. Проблема лише в тому, що через шалений ритм життя, стреси та підвищувану втомлюваність люди стають все рідше займатися сексом.


 • Amazon розробляє функцію розблокування смартфона вухом

  Amazon розробляє функцію розблокування смартфона вухом · lesya · 17.06.2015 17:34

  На смартфонах та інших мобільний пристроях користувачі зберігають цінну інформацію, яку далеко не завжди хочуть бачити в руках сторонніх осіб. Це і особисті фото та листування, що можуть бути компрометуючими, і доступи до банківських рахунків та карт… З цієї причини розробники мобільних пристроїв і ПК намагаються удосконалити системи захисту, які б перекрили стороннім особам доступ до планшета, комп’ютера чи телефону користувача.

  Здавалося б, нічого складного тут немає: систему паролів ще ніхто не відміняв. Та біда в в тім, що користувачам іноді лінь придумувати складний пароль, та кожен раз при потребі скористатися телефоном вводити складну комбінацію. Лінь настільки, що вони готові ризикувати безпекою пристрою та особистих даних, тільки щоб не використовувати пароль.

  І ось розробники мобільних пристроїв вирішили оснастити свою продукцію новими суперсучасними системами, які дозволяють ідентифікувати користувача за сітківкою ока чи відбитком пальця - словом, за якимись унікальними даними, які сторонні особи не зможуть відтворити.


 • Sony представила новий смартфон для любителів селфі та вампірів

  Sony представила новий смартфон для любителів селфі та вампірів · lesya · 12.05.2015 17:51

  Виробник мобільної техніки компанія Sony Mobile Communications недавно представила новий смартфон. Xperia C4, що вийшов на зміну Xperia C3, орієнтований в першу чергу на тих, хто полюбляє робити селфі, а також на любителів вампірів.


 • Фахівці розробляють sim-карту, яка дозволить змінювати оператора

  Фахівці розробляють sim-карту, яка дозволить змінювати оператора · lesya · 24.03.2015 20:01

  Ми любимо речі, які дозволяють нам економити. А цим користуються великі компанії, які в умовах високої конкуренції пропонують споживачеві акції та знижки, щоб у такий спосіб розширити клієнтську аудиторію.


 • Оператори розповіли, скільки коштуватиме 3G для українців

  Оператори розповіли, скільки коштуватиме 3G для українців · lesya · 10.03.2015 18:58

  Покриття територій нашої країни Інтернет-мережею поки що залишає бажати кращого. В еру, коли практично кожен телефон дозволяє користуватися перевагами Мережі, 3G-інтернетом вкриті лише невеликі частини територій нашої держави. Втім, в недалекому майбутньому ситуація повинна змінитися, адже оператори мобільного зв’язку та популярні на нашому ринку Інтернет-провайдери взялися за вирішення цього питання. Тож цілком ймовірно, що вже в недалекому майбутньому навіть мешканці віддалених українських сіл матимуть доступ до високошвидкісного Інтернету.

  Втім, не варто тішитися передчасно: подейкують, ніби послуги операторів 3G коштуватимуть дорого. Принаймні зразу, як тільки мережі запустять у використання.

  Поки що оператори офіційно не повідомили, скільки ж коштуватиме доступ до 3G для абонентів. Однак цінові припущення експертів трохи висвітлюють дане питання.