Майбутнє доріг Автор: Anastasia · Опубліковано: 18.11.2016 19:34 · Розділ: Авто-мото

Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.

Американські бетонні магістралі
Перша бетонна магістраль з’явилася в штаті Індіана ще в 1930 році, причому вона працює і зараз. Звичайно, за такий великий проміжок часу техніка еволюціонувала. Це важкий і затратний процес. Спершу риють траншею, потім насипають подушку з гравію, глини чи піску. Кожен прокладений шар заливають водою і шаром бетону, щоб ґрунт не просідав. Наступний крок – це 20-30 см асфальту і лише потім кладуть сталеву арматуру, яку заливають бетонною сумішшю, приклад тут.

Такі дороги мають низку переваг: довговічність, оскільки вони стійкі до вологи та перепадів температур; експлуатувати такі дороги легко, бо ремонт робиться швидко і він дешевший, ніж ремонт асфальтних шляхів. Сьогодні 60% американських доріг зроблені саме за цією методикою.

Гумові дороги
Як не дивно, цю технологію запровадили поляки. Вони придумали власний спосіб, при якому до бітуму домішують переплавлену гуму, що отримується при переробці старих автомобільних шин. Для 1 км дороги потрібно 400-120 шин.
Покриття такого типу є еластичним, тому воно не розтріскується. Не варто забувати і про екологічність, адже гуму не спалюють, що шкідливо для природи, а перероблюють з мінімізацією відходів.

Пластикові шляхи
Голландія взагалі придумала цілий інноваційний концепт, якому немає аналогів у світі. Компанія VolkerWessels запропонувала будувати суцільні пластикові блоки, які будуть мати отвори для комунікацій, а складатися мають за принципом конструктора.

Розробники наводять доволі вражаючі статистичні показники: такі дороги зможуть витримувати температуру від -40 до +80 і їх можна буде прокладати на ґрунті будь-якого типу. Плити виготовлятимуться з переробленого пластикового сміття, а у перспективі пропонують використовувати сміття зі звалищ. Детально описаної технології ще не має у вільному доступі, але розробники планують застосувати її для побудови дороги в Роттердамі.

Джерело: http://www.epravda.com.ua/publications/2016/04/20/588913/

Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.


 • Туризм в Казані

  Туризм в Казані · kseniya_www · 18.08.2016 15:25

  Казань - одне з найкрасивіших міст Росії. Одного разу там побувавши, ви обов'язково захочете знову сюди повернутися.