Український безвіз Автор: Anastasia · Опубліковано: 18.11.2016 13:12 · Розділ: Новини України

Нарешті стало відомо, коли українці будуть мати вільний доступ до країн шенгенської угоди. “Для України та Грузії безвізовий режим запрацює одночасно зі стартом роботи нового механізму призупинення «безвізу», узгодження якого зараз завершується”, - заявили у COREPER (Комітет постійних представників Ради Європи). Очікується, що перемовини завершаться вже найближчим часом.

Також COREPER підтвердив пропозицію Ради ЄС щодо строків перебування у країнах: під час поїздок на територію ЄС для громадян України і для громадян ЄС під час поїздок на територію України дозволяється перебування до 90 днів протягом 180-денного періоду.

Нагадаємо, що Рада ЄС – ключовий орган, який приймає всі юридично зобов’язуючі рішення, раніше не мав однозначної думки щодо лібералізації безвізового в’їзду для громадян України, але, незважаючи на це, питання вирішилося. Таким чином, Рада ЄС відзначила своє неупереджене ставлення до України, звертаючи на увагу на те, що всі вимоги щодо впровадження візової лібералізації були виконані.

Окрім того, з неофіційних джерел лунали досить суперечливі дані: мовляв, щоб українцям потрапити до Європи, потрібно буде сплатити 14 доларів, без будь-яких уточнень щодо періоду чи часу за який стягується дана сума. Тоді Єврокомісія не стала коментувати такого роду інформацію.

16 листопада COREPER офіційно запропонувала зміни у порядку в’їзду до кран, що входять до Шенгенської зони. Ці зміни будуть стосуватися лише держав, які незабаром отримають право безвізового в’їзду. Нова система буде називатися EITAS і передбачатиме:

 • процедури проходження, подання і розгляду документів докорінно відрізнятимуться: заявку на в’їзд можна буде подавати онлайн і навіть можна буде зробити це замість іншої особи.
 • практично всі громадяни зможуть отримати дозвіл буквально за лічені хвилини, а з документів потрібен буде тільки закордонний паспорт.
 • для осіб, які вчинили певні порушення, час розгляду заяви може розтягнутися на 14 днів із запитом про додаткові документи. Звісно, відмова у в’їзді не виключена.
 • ключовим моментом є те, що цю процедуру не потрібно буде проходити щоразу, а тільки кожні 5 років.
Джерело: http://www.eurointegration.com.ua/articles/2016/11/16/7057546/

Інші новини розділу

 • Єдиний електронний квиток

  Єдиний електронний квиток · Anastasia · 19.01.2017 10:56

  Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроект за яким в міському транспорті, що здійснює пасажирські перевезення, вводиться автоматична система оплати проїзду. Іншими словами, нардепи проголосували за введення електронного квитка, який допоможе вести чіткий облік пасажиропотоку та дозволить повністю відмовитися від готівкого розрахунку в міському транспорті.


 • Україна має скоротити викиди газів

  Україна має скоротити викиди газів · Anastasia · 05.12.2016 16:28

  Цього року Україна підписала Паризьку кліматичну угоду, яка прийде на зміну Кіотському протоколу у січні 2021 р.. Основна мета цього договору – це збереження температури на нашій планеті в межах 2°С до 2100 року. Щоб досягти поставленої цілі, країнам, котрі ратифікували даний договір, потрібно протягом наступних років скоротити викиди газів майже вдвічі.


 • 3 найвідоміші українські літературні премії

  3 найвідоміші українські літературні премії · Anastasia · 25.11.2016 17:54

  Зима – це саме той період, коли слід підбивати підсумки, в тому числі й літературні. Існує невеличка проблема, бо насправді у літературних митців рік розпочинається у вересні разом із львівським Форумом видавців, а вручення премій відбувається протягом року, причому список номінантів публікують заздалегідь. Не всі книжки здатні «утримати» актуальність та популярність серед читачів, тим не менш, деякі «виживають» до нагородження найкращих та найпопулярніших літературних премій.