Чому знецінюється нафта? Автор: Anastasia · Опубліковано: 17.11.2016 14:36 · Розділ: Економіка

Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.

Геологічна служба США повідомляє, що в американському штаті Техас знайшли найбільше родовище нафти. Запаси цього родовища в 3 рази більші за ресурси формації Bakken-Three Forks, які були виявлені у 2013 році. За попередніми підрахунками там знаходиться приблизно 20 млрд барелів нафти, 16 трлн кубометрів природного газу і 1.6 млрд барелів газового конденсату. Такі величезні показники роблять цей басейн найбільшим за всю історію США.

На додачу, США імпортують багато палива для забезпечення енергетичної незалежності та стабільності економічної ситуації. Наприклад, минулого тижня аналітики очікували збільшення на 1.5 млн, натомість, запаси збільшилися на 5.3 млн. В основному, коливання показників зумовлено обсягом імпорту, який за останні місяці невпинно зростає. Внаслідок таких змін ціни на світових біржах продовжують падати: ф’ючерси марок Brent та WTI подешевшали на 7 центів.

У середу після зустрічі Президента Венесуели Ніколаса Мадуро із генеральним секретарем ОПЕК Мухаммедом Баркіндо представники країн нафтового картелю заявили, що готові укладати безпрецедентні угоди, щодо скорочення видобутків заради підтримання ринкових цін.

Таким чином, можна зробити припущення, що у найближчі роки нафта буде залишатися стабільним енергоносієм для цілого світу. За даними аналітиків попит на неї зросте аж у 2040, коли викопне паливо поступово почне вичерпувати свої ресурси.

На український ринок такі зміни не впливають, тому ціна на нафтопродукти для звиклих споживачів має залишитися без змін. Між іншим, 17 листопада в Одесі відбувся вихід судна «Іскатель», яке буде проводити науково-дослідні роботи із пошуку родовищ нафти й газу у Чорному морі. Це, на даний момент, єдине в Україні судно, яке має сучасне технічне забезпечення для проведення робіт такого виду.

Варто зазначити, що південний регіон нашої держави нині є найменш досліджуваним, а тому й найбільш перспективним. Площа Чорного моря, зокрема його шельф, досліджена лише на 4%.

Джерело: http://www.epravda.com.ua/news/2016/11/16/611370/

Інші новини розділу