Клітка українського ІТ середовища Автор: Anastasia · Опубліковано: 16.11.2016 22:34 · Розділ: Нові технології

Попри те, що ІТ індустрія цьогоріч опинилася на третій сходинці серед галузей економіки, які приносять прибуток, Україна не має власної ІТ сфери, а є тільки середовище програмістів, які, в основному, працюють на благо іноземних компаній.

У цьому напрямку працює багато завзятих жінок http://natalka.pp.ua/5-golovnix-prichin-dlya-divchini-piti-v-it і чоловіків, які намагаються розвивати свої продукти, але мало хто задумується, що промисловість нашої країни використовує програмні ресурси, які були закладені ще за часів Радянського Союзу.

Річ у тім, що 70 % української економіки орієнтується на продаж сировини, а не готового продукту, та й IT сектор не виняток. Інша проблема полягає у психології мислення. Використання нових технологій в українських підприємствах залишається мрією, оскільки представники промисловості не розуміють, що ІТ – це засіб забезпечення, який допомагає збільшити ефективність роботи.

Крім того, не варто забувати, що компанії не вмотивовані на створення власного продукту для українського замовника. Промислові корпорації не мають змоги профінансувати оновлення власного ПО, бо економічна криза у розпалі, а про державну підтримку мова і не йде. Однак програмістам вигідніше і прибутковіше продавати свої продукти за кордон, адже там їм заплатять більше. Таким чином, з’являється не зацікавлений виробник і покупець.

Важливо зрозуміти головне – ми маємо надзвичайно потужний кадровий ресурс, але він аутсорсинговий. Наші стартапи працюють на пониження собівартості проектів, які куруються з-за кордону. Цю проблему потрібно вирішувати, перетворюючи Україну аутсорсерів на Україну підприємців. Відповідно будемо спостерігати нарощення капіталу і, водночас, будуть розвиватися суміжні галузі.

До слова, слід не забувати про підтимку з боку держави. Щоб інвестори вкладали кошти в суто українські проекти, потрібно організувати сприятливе середовище для інвестицій, наприклад, у вигляді податкових преференцій. Саме вони визначать появу стимулу, якого так потребує бізнес. Не менш важливо довести майбутню успішність проекту. Тут важливо навести декілька успішних історій українських ІТ продуктів, щоб привернути увагу.

Джерело: http://www.epravda.com.ua/publications/2016/10/13/607905/

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.