Нові методи для вивчення української мови у початковій школі Автор: Anastasia · Опубліковано: 15.11.2016 14:07 · Розділ: Освіта

Нещодавно у вільному обсязі з’явилися нові методичні рекомендації для педагогів, які допомагають зацікавити учнів 1-4 класів вивчати українську мову.


Вся новизна полягає у повній свободі вибору дитини. Так, рекомендується дозволяти учню самостійно обирати ручки, портфелі, зошити та все інше шкільне приладдя, яке можна придбати на сайті www.parusplus.com.ua. Наприклад, важливо дозволяти писати учням ручками тих кольорів, які вони самі обрали. Таким чином, колір допомагає відрізнятися дітям один від одного, а самостійне обрання канцтоварів вчить формувати споживчу думку.

Ще один спосіб – це перегляд відео. Оскільки підростаюче покоління надзвичайно комп’ютеризоване, виникає потреба в оптимізації часу, який дитина проводить за переглядом екрану. Було вирішено створити платформу, де розміщуються навчальні відео українською мовою у довільній формі з мінімізацією правил та структур. Така форма спонукає дитину до гри, відкриває можливості творчо проявити себе та створити власні ідеї.

Між іншим, використовуються й зовсім нові практики. Ключове завдання учня називається рафтинг – це висловлення, розповідь або ж опис власних ідей та роздумів на задану тему у ролі певного персонажа: тварини, рослини чи навіть предмета. Також береться до уваги методика сторітелінгу, де учень має змогу формувати власні погляди та думки на певну проблему і розповідати про себе. Дані практики не лише домотають ефективно вивчати рідну мову, а й відкривають можливості для формування критичної думки дитини.

На додачу, розробники радять не оминати навчальні додатки та програми для вивчення української мови, яких з кожним роком стає все більше. Залучення девайсів у навчальному процесі практикується у Європі та США, тому педагоги просять не боятися нововведень і, навпаки, спонукають до їх широкого використання.

Такі методичні рекомендації розроблено не тільки для української мови, а й для таких предметів як літературне читання, математика та інформатика. Всі матеріали перебувають у вільному доступі, тому батьки можуть в будь-який момент побачити, що вивчає їхнє чадо.

Джерело: http://life.pravda.com.ua/technology/2016/11/10/219964/

Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.