Україна “частково вільна” у рейтингу свободи інтернету Автор: Anastasia · Опубліковано: 14.11.2016 21:46 · Розділ: Події у світі

Згідно з щорічним звітом, який склала міжнародна правозахисна організація Freedom House, Україна опустилася на 38 сходинку рейтингу свободи інтернету і тепер має статус “частково вільної”.


Варто зазначати, що з кожним роком Україна втрачає позиції у даному рейтингу.
За даними, які опублікувала організація, основною проблемою в Україні є переслідування активістів та блогерів, а також системне обмеження доступу до інформації з боку провладних органів.

Організація наводить короткий перелік ключових пробем:

  • Проблеми на сході країни, що спричиняє тимчасову блокаду веб-простору і неможливість перегляду контенту для пересічних користувачів, які проживають на цих територіях.
  • Українські хакери оприлюднили персональну інформацію тисячів журналістів, що працюють на сході країни, тим самим порушуючи закон, іхню безпеку і приватність.
  • Відомі випадки, коли хакери на замовлення вишукують у дописах слова “сепаратист” та “екстреміст” і при цьому блокують користувачів,які їх вживають.

Крім того, в організації зазначають, що анексія частини території України не завдала значного впливу українському онлайн-контенту, натомість багато українських сайтів зазнали цензури на території Донбасу, яка контролюється в даний момент бойовиками.

Тим не менш, є й низка позитивних моментів. Інформаційні додатки та соцмережі не блокуються, а чиновники прикладають зусилля для того, щоб знищити антиукраїнський підтекст. Правозахисники стверджують, що IT-індустрія в Україні, незважаючи на економічну нестабільність, продовжує розвиватися та збільшувати свою частку на ринку. Попри це, фізичний тиск на активних онлайн дописувачів ослаб, однак з даною проблемою все ще слід боротися.

На додачу, Freedom House наводить декілька цікавих статистичних показників: кількість дорослих інтернет користувачів збільшилася до 62%; 53% дорослих потрапляють в мережу випадково або у зв’язку з покупкою смартфону; 72% користувачів використовують інтернет виконуючи повсякденну роботу.

До слова, у березні 2016 в Україні було відкрито Національний кібер-захисний координаційний центр при СНБО і затверджено Стратегію кібербезпеки України, що в майбутньому допоможе розв’язати низку вищезгаданих проблем.

Джерело: https://freedomhouse.org/report/freedom-net/2016/ukraine#sdfootnote81sym

Інші новини розділу