Рослини знімають стрес та підвищують концентрацію уваги Автор: Вікторія · Опубліковано: 07.09.2009 15:37 · Розділ: Краса і здоров'я

Мешканці великих міст до 80% часу на добу проводять у закритих приміщеннях. Як показало дослідження, проведене науковцями з Університету штату Техас (США), "озеленення" навчальних та офісних кабінетів декоративними рослинами може не тільки прикрасити інтер'єр, але також є дієвим способом поліпшення психологічного стану.

Фахівці стверджують, що кімнатні рослини і квіти допомагають знімати емоційну напругу, сприяють вирішенню проблем та підвищують концентрацію уваги. Крім того, рослини зменшують негативний вплив стресів в офісах, мотивують працівників до виконання обов'язків і, навіть, знижують вміст забруднюючих речовин у повітрі.

Крім того, рослини позитивно впливають на осіб, що скаржаться на головні болі, втому, сухість шкіри та хрипоту. За наявності декоративних рослин в офісі, поліпшувалася продуктивність праці і на 12% збільшувалася швидкість реакції при роботі з комп'ютером, стверджують експерти. У навчальних кабінетах шкіл та університетів, рослини позитивно впливали на ступінь задоволеності студентів від процесу навчання.

Висновки вчених базуються на результатах експерименту, в ході якого обстежили 385 студентів. Учасників поділили на дві групи: одна була контрольною, а в другій студенти відвідували лекції в кабінеті, де було попередньо розміщено кілька тропічних рослин. Аналіз успішності, засвоєння матеріалу та ентузіазму до навчання після закінчення семестру показав, що всі ці показники були набагато вищими в групі, яка займалася в аудиторіях з рослинами.

Джерело newsland.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.