Економісти навчилися визначати ВВП з космосу Автор: Вікторія · Опубліковано: 07.09.2009 15:05 · Розділ: Економіка

Американські економісти розробили критерії, за допомогою яких можна буде оцінювати економічне зростання держав з космосу. В першу чергу нововведення стосуватиметься країн, де відсутня офіційна статистика або вона неповна. Як показник прогресу чи регресу держави, дослідники вибрали інтенсивність ілюмінації міст ночами. На їхню думку, споживання будь-яких товарів і послуг у вечірній час вимагає використання штучного освітлення. Чим більше товарів та послуг споживається громадянам певної країни вночі, тим більший її ВВП.

Користуючись новим методом, дослідники оцінили зростання ВВП для африканських країн. Дані про освітленість міст в нічний час за десятирічний період вчені отримали від Військово-повітряних сил США, супутники яких фотографують Землю, складаючи прогнози погоди.

Результати, отримані в ході роботи, помітно відрізнялися від наявної статистики, складеної з використанням стандартних методів. Так, для Демократичної республіки Конго вчені отримали значення зростання ВВП, що дорівнює 2,4 відсотка на рік. Офіційні цифри стверджують, що щорічно ВВП в цій країні знижується на 2,6 відсотка. У М'янмі ВВП щороку зростає на 3,4 відсотка, в той час як стандартна оцінка дає цифру 8,6 відсотка.

Автори нової методики не запевняють, що їм вдалося здійснити переворот в галузі статистики, проте, переконані, що розроблений ними спосіб визначення економічного зростання може доповнити наявні критерії, зробивши підсумкову оцінку більш об'єктивною.

Джерело shakhty.su


Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.