Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? Автор: Класна мацьопа · Опубліковано: 19.10.2016 14:10 · Розділ: Економіка

Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.


В кожному з них знаходяться різноманітні дорогоцінні метали та полімери. Іншими словами, маючи достатню кількість мобільних пристроїв при бажанні можна було б створювати різноманітні прикраси з дорогоцінних металів. До речі, золотые цепочки в Украине по ссылке ви можете придбати за найкращими цінами від провідних виробників. Також засоби переробки пристроїв допомогли б значно збільшити золотий запас країни. В Європі вже давно існує централізована політика збору та утилізації електронних засобів. В Україні вона тільки на початку створення.

Десять років тому країни ЄС доповнили своє законодавство директивою 2002/96/EC (WEEE) про відходи електричного та електронного устаткування. Таким чином, вони поклали всю відповідальність за неробочу електронну продукцію на плечі її виробників. Всі компанії забов’язані не тільки утилізувати усю техніку але й безплатно приймати її у власників.

В Україні утилізацією та подальшою переробкою займаються лише підприємства, які навчились заробляти на цьому кошти. Варто зауважити, що молодому поколінню вже давно відомо, що в мобільних пристроях є невеличка частка золота. Студенти та учні шкіл викуповують у своїх друзів поламані пристрої та добувають за допомогою різних хімічних реакцій з них золото. Спеціалісти підрахували скільки грошей втрачає Україна, не переробляючи електронні пристрої. Для прикладу взяли телефон Nokia 3310, вага якої 133г. В одній тонні таких телефонів є 7 518. В кожному з них 0,0024г золота, тобто, тонна телефонів має 180,4г золота вартістю 197 400грн. За інформацією GFK Ukraine починаючи з 2006 по першу половину 2016 року в Україні продали понад 63 млн мобільних пристроїв. Це близько 1 500кг золота що коштує 1,6 млрд. гривень. Саме таку суму країна втрачає лише на старих мобільних телефонах. Так як ніхто не зобов’язує постачальників утилізувати пристрої, то, в більшості випадків, вони опиняються на звалищі.

В Міністерстві екології та природних ресурсів України кажуть, що експортування пристроїв можливе тільки у тому випадку, якщо в країні немає технічних засобів та можливостей для переробки. Хоча, формально, вони у нас є, адже існують компанії-ліцензіати.


Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Як отримати кредит без довідок про доходи: поради банкіра

  Як отримати кредит без довідок про доходи: поради банкіра · Марина Левицкая · 13.06.2016 17:00

  Хто цікавився умовами отримання кредитів в українських банках знає, що сьогодні є можливість отримати до 50 тис. гривень без будь-яких довідок. Єдине, що вимагає банківська установа – це паспорт та ідентифікаційний код.