Прибирання квартири: цікаві факти та поради Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 12.10.2016 20:08 · Розділ: Життя

Що може бути більш прозаїчним, ніж прибирання квартири? У більшій чи меншій мірі ми всі присвячуємо йому свій час. І така проза життя мало кому здається захоплюючою. Навіть якщо це герої відомого мультфільму. «Справа-то житейська!», - Сказав Малюк, витираючи Карлсона. Однак все ж є кілька цікавих, хоча і не дуже оптимістичних фактів, які стосуються прибирання. І нашого з вами часу.


Час - це те, що завжди в ціні. А скільки ж часу ми витрачаємо на прибирання? Здавалося б, що таке - п'ять хвилин в день, які йдуть на те, щоб трохи привести в порядок невелику квартиру? Прості підрахунки показують, що ці п'ять хвилин за рік виростають в 61 годину часу, а за життя середньостатистична домогосподарка може витратити на це вже п'ять з половиною місяців! Для ви бажаєте зекономити свій час, довірте уборку киевских офисов чи свого дому клінінговій компанії.

Вологе прибирання необхідне кожному будинку. Якщо при цьому на миття підлоги витрачати два рази в тиждень по 30 хвилин, то за рік це виллється в 52 години нашого дорогоцінного часу. А якщо ще взяти до уваги щотижневі великі прибирання, що займають по кілька годин, які планує кожна добра господиня, то отримаємо ще 104 години на рік. А склавши всі цифри разом, ми отримаємо досить значний відрізок часу довжиною приблизно в півтора року. Факт, скажімо прямо, страхітливо безжалісний. Але і це ще не все!

Уявімо сім'ю з чотирьох чоловік. Скільки всього доводиться робити по господарству в такому сімействі! А дійсно, скільки? Так, наприклад, вага посуду, яку жінка перемиває за рік, дорівнює п'яти тоннам, а відстань, яке в середньому долає вона, пересуваючись від кухонного столу до раковини - 1500 кілометрів! І в цьому навіть є свій плюс: якщо на заняття з фітнесу не вистачає часу, то згадайте про цей кілометраж і заспокойтеся. За рік мама в такій сім'ї миє (страшно уявити!) 18 тисяч ложок, виделок і ножів, вісім тисяч блюдець з чашками і 13 тисяч тарілок. На прання з прасуванням йде аж 200 годин на рік, а на те, щоб почистити і упакувати на сезонне зберігання одяг - ще приблизно 250 годин.

Ви стурбовані, шановний читачу? Що ж, це одна з особливостей збирання в квартирі. Вона забирає сили не тільки фізичні, але і душевні. Але, як казав великий Карлсон, «спокій, тільки спокій!». Щоб розвіяти ваші тривожні думки, шановний читачу, наведемо кілька корисних порад, які допоможуть у ваших працях. А може бути, скоротять за часом і сам процес.

Отже, якщо ви хочете протерти пил зі своїх полірованих меблів, то попередньо не забудьте запастися антистатиком для неї. Адже якщо протирати пил ганчіркою, яка не містить необхідний засіб, то полірована поверхня буде накопичувати електричний заряд і як наслідок - ще більше притягувати пил. І нехай тоді вас не дивує, що пилу після такого прибирання буде тільки більше. А збираючись позбавити від пилу високу шафу, не полінуйтеся встати на драбину. В іншому випадку ви, працюючи з піднятою головою, ризикуєте перенавантажити шию, порушуючи тим самим кровообіг, що може привести до запаморочення і навіть непритомності. І тоді прибирання закінчиться для вас вельми сумно.

Перед миттям підлоги в квартирі, не забудьте її спочатку пропилососити. І починати цей "галасливий" процес краще при відкритих вікнах, щоб не дихати пилом, який неминуче підніме сам пилосос. І прослідкуйте за тим, щоб потік відпрацьованого повітря з апарату був направлений туди, де ви вже пройшлися щіткою. Інакше в приміщенні повисне пилова хмара. Мити підлогу найкраще навпочіпки. Ця найбільш безпечна для здоров'я поза.

Сушити вичищений килим краще під прямими сонячними променями в підвішеному стані, щоб у вологому середовищі не розмножувались шкідливі мікроорганізми. Але попередньо як слід промийте його! Адже, що б не говорили вам з телеекранів, ви повинні пам'ятати, що безпечної хімії не існує.

Ні в якому разі не використовуйте для миття санвузла засобів, що містять кислоту, а також мильний розчин. Перші можуть зіпсувати поверхню ванни, яка стане неприємно шорсткою, а кахель хоч і сяятиме, але шви між плитками будуть безнадійно зіпсовані. Що ж стосується мила, то воно залишить на плитці плями і розводи, позбутися яких буде дуже складно. На цьому, мабуть, ми і закінчимо. Але це не означає, що вичерпана корисна інформація про способи і засоби для якісного прибирання.


Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.