Що потрібно роботодавцеві - диплом чи досвід роботи? Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 12.10.2016 18:57 · Розділ: Освіта

Наявність диплому про вищу освіту і досвід роботи більше 3 років - це портрет ідеального кандидата на будь-яку вакантну посаду. Але що ж все-таки важливіше для побудови кар'єри - диплом або досвід? Давайте спробуємо розібратися.


Напевно ви чули від своїх знайомих, що незважаючи на наявність декількох дипломів про вищу освіту вони не можуть знайти роботу. Багатьом з нас чомусь здається, що отримавши диплом, ми автоматично отримаємо одну з престижних посад. Але це далеко не так.

В першу чергу, освіта дає нам навички пошуку потрібної інформації і правильного її структурування. І дійсно, старанно виконуючи реферати та курсові роботи, ми вчимося вибирати головне, працювати з документами і надавати інформації необхідну форму, що важливо. Але для практичної діяльності цих знань і умінь недостатньо.

До того ж, деякі вчені мужі можуть похвалитися тим, що, маючи вчений ступінь, вони не просто зуміли прочитати безліч наукових книг, але і перевірили написане на власному досвіді. Відповідно, і навчити нас вони нічому особливому не зможуть. Наявність знань в голові - це, безперечно, добре, але якщо ми не вміємо ними користуватися - який же тоді в них сенс?

За великим рахунком, диплом про освіту, не підкріплений досвідом, дозволяє фахівцям претендувати тільки на посади з невисокою зарплатою, де кожен крок контролюється строгим і вічно незадоволеним начальством. Дуже багато важить диплом для державних установ, де за копійчаний оклад людям доводиться працювати на знос, і бажаючі зайняти такі посади «в чергу» не стають.

Тому наявність диплома про закінчення навчального закладу - це добре. Але сьогодні факт отримання освіти - не показник розуму, адже можна не ходити на навчання, а просто купити диплом, ціна якого доступна сьогодні кожному. До того ж, у багатьох і без спеціальної освіти виходить непогано заробляти.

Вже давно перевірено, що один рік роботи дає нам набагато більше знань і умінь, ніж п'ять років теоретичного навчання. Практичний досвід змушує нас швидше і по іншому думати, по-своєму сприймати та запам'ятовувати інформацію, а іноді і користуватися отриманими вміннями в інших сферах свого життя.

Крім того, ще одним очевидним доказом переваг досвіду може стати те, що часто фахівці, не знайшовши роботи за спеціальністю, йдуть працювати в інші, іноді навіть не суміжні, сфери діяльності. При цьому нерідко вони досягають неймовірних успіхів за відсутності повноцінної теоретичної підготовки. А це означає, що вона насправді не так і важлива.

Згідно з проведенними опитуваннями, багато роботодавців охочіше візьмуть до себе в штат фахівця з хорошою практичною, ніж теоретичною, базою. А пов'язано це з тим, що у організацій немає часу на навчання своїх співробітників з нуля, тим більше на керівних посадах.

Крім того, для роботодавців факт відсутності спеціальної освіти при наявності досвіду може стати додатковою перевагою. Так, деякі з них вважають, що якщо здобувач самостійно освоїв професію, то на нього можна розраховувати в будь-якій, навіть в найскладнішій ситуації.

Тому студенти повинні розуміти, що навчання - це не золотий час, коли можна замовити курсову та насолоджуватися процесом спілкування з друзями, а роки, які потрібно витратити на отримання безцінного досвіду. І нехай молоді платять зовсім небагато - головне вхопити необхідні навички, придбати саме практичні знання і, як результат, записати заповітну сходинку про досвід до свого резюме. Повірте, це дійсно може стати в нагоді.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.