Українцям радять при виборі вузу керуватися офіційними рейтингами Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 11.10.2016 20:25 · Розділ: Освіта

Польща готується до масового напливу українських студентів в 2017-2018 навчальному році. Відповідно до офіційної статистики, найбільше в польські ВНЗ вступають студенти з західної частини України.


Відзначається, що в 2016 навчальному році, кількість українських студентів, «гризуть граніт науки» в країні над Віслою, перевищило позначку в 30 тисяч чоловік. У прес-центрі Ягеллонського університету вважають, що на даний момент ця цифра може збільшитися вдвічі, а то й утричі. Кожен 20 студент денного відділення ВНЗ - іноземець, по відношенню до інших національностей, можна простежити, що українська студентська діаспора є беззаперечним лідером! Якісна вища освіта в Польщі сьогодні актуальна, як ніколи. Заходьте на сайт www.slavic-center.com.ua/uk/study_in_poland.html та дізнавайтеся, що потрібно для того, щоб успішно навчатися в Польщі. Всі бажаючі мають можливість вивчати польську мову і культуру Польщі в Slavic Langages Center.
Слід зазначити, що це не банальні уроки, на яких студенти записують важкі слова в зошит і відмінюють дієслова, а цікаве та пізнавальне спілкування з корінними поляками, носіями мови.

Абітурієнти, які планують навчатися в Польщі, для вибору вузу можуть скористатися офіційно складеними рейтингами університетів, що діють на території країни. Про це стало відомо на зустрічі, в якій брали участь представники спільноти ректорів Польщі і міністр освіти і науки Л. Гриневич. Метою цієї зустрічі стало обговорення проблеми студентів з України, які, самі того не підозрюючи, навчаються в польських вузах, які не мають ліцензії.

Виступаючи перед представниками польської спільноти ректорів, міністр освіти і науки Л. Гриневич розповіла про те, що часто українські студенти подають документи до вищих навчальних закладів Польщі, які надають неякісну освіту. Мало того, випускник отримує диплом вишу, який не має ліцензії. Крім того, такий диплом не може бути визнаний на території України.

У зв'язку з цим, щоб отримати дійсно якісну освіту і диплом, який підтверджує кваліфікацію випускника, необхідно керуватися рейтингом університетів, що діють на території країни. Важливо, щоб такий рейтинг був офіційним. Перші десять університетів в такому рейтингу є такими, що мають хорошу репутацію. Як правило, в таких вузах немає поблажок для студентів, тому в них можна отримати якісну освіту.

На офіційному сайті Міністерства освіти і науки повідомляється, що більше ста двадцяти українських вищих навчальних закладів співпрацюють з польськими вузами. Йдеться про обмін студентами, аспірантами і науковими співробітниками. Між вузами укладаються відповідні договори. Найбільш активним в плані такого співробітництва є Національний університет «Львівська політехніка». Що стосується польських вузів, то до співпраці з українськими вишами готова велика кількість університетів, в тому числі, і технічних.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.