Як вберегти себе та своїх близьких від хвороб? Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 29.09.2016 20:33 · Розділ: Краса і здоров'я

Щодня організм людини веде боротьбу з невидимими і безмовними ворогами - бактеріями, вірусами і паразитами. У більшості випадків ми навіть не підозрюємо про цю боротьбу, завдяки імунній системі, яка відбиває атаки ворогів. Однак трапляється так, що хвороботворні бактерії беруть гору і нам доводиться зміцнювати свій організм за допомогою ліків і інших засобів.


Тільки в 19 столітті вчені довели зв'язок між захворюваннями і мікробами. До цього люди нічого не знали про небезпеку, яку несуть мікроорганізми. Завдяки різним дослідженням в області медицини людство перемогло безліч інфекційних хвороб. Вченим вдалося знизити ризик зараження віспою і поліомієлітом. Незважаючи на значний прорив в медицині, в останні роки повернулися вже давно забуті захворювання.

В чому причина?

1. Мільйони людей подорожують по всьому світу. Разом з ними «подорожують» збудники багатьох небезпечних для життя захворювань. У відомому медичному журналі «Clinical Infectious Diseases» зазначається, що головна причина поширення інфекційних захворювань - часті міжнародні польоти і переїзди.
2. Всесвітня організація охорони здоров'я повідомляє, що деякі бактерії вже не реагують на антибіотики. Це може привести до того, що люди будуть вмирати від звичайних інфекцій.
3. Низький рівень життя в деяких країнах призводить до поширення смертельно небезпечних захворювань.
4. Незнання елементарних речей про запобігання і профілактики тієї чи іншої хвороби.

Чи можна захистити себе і свою сім'ю?

Кожній людині доступні прості заходи профілактики багатьох захворювань. Ваше здоров'я залежить від того, настільки ви дбаєте про його зміцнення. Існує п'ять головних джерел захворювань, про які необхідно знати кожному з нас.
1. Заражена вода. Щоб уберегти себе і своїх близьких від небезпеки, яку несе заражена мікробами вода, слід дотримуватися таких рекомендацій:
- Вживайте лише кип'ячену або бутильовану воду, придбану в надійному місці;
- Очищайте воду для пиття в домашніх умовах;
- Зберігайте воду в закритій ємності;
- Не опускайте руки в ємність, в якій зберігається чиста питна вода;
- По можливості користуйтеся еко-товарами, які можна придбати на сайті http://etu.ecoclub.ua/.

2. Їжа. На перший погляд, їжа може здатися свіжою та смачною. Насправді, вона може бути заражена хвороботворними мікроорганізмами. Тому необхідно ретельно мити всі фрукти і овочі. Чистим повинне бути всі кухонне приладдя. Слід враховувати те, що деякі продукти готуються при певній температурі. Це дає можливість вбити небезпечні мікроби. Якщо продукти виглядають несвіжими, їх колір і запах змінився, то там вас чекає армія шкідливих і небезпечних для здоров'я бактерій.

3. Комахи - переносчики небезпечних мікроорганізмів. Для того щоб знизити ризик укусу комах, необхідно дотримуватися елементарних правил. Наприклад, в період, коли комахи найбільш активні, потрібно одягати одяг з довгими рукавами. Сьогодні у продажу є безліч ефективних засобів від комах. Рекомендується спати під москітною сіткою. Також слід позбутися ємностей, в яких застоялася вода. Вона може стати причиною розмноження комарів.

4. Усередині тварин живуть мікроорганізми, які не приносять їм шкоди, але становлять небезпеку для людини в разі укусу або іншого контакту з ними. Тому рекомендується звести контакти з тваринами до мінімуму і дотримуватися елементарних правил гігієни: мити руки, ретельно промивати подряпини і рани або, а в разі необхідності - звернутися до лікаря.

5. Часто джерелом зараження стають люди. Наприклад, деякі мікроби потрапляють в організм людини повітряно-крапельним шляхом, через рукостискання або обійми. Мікроби ховаються всюди: на посуді, пульті від телевізора, дверних ручках, поручнях тощо. Щоб захистити себе і своїх близьких, необхідно уникати контакту з біологічними рідинами людей. Також забороняється давати іншим людям свої предмети особистої гігієни.


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.