Основи ораторського мистецтва: поради батькам Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 26.09.2016 19:20 · Розділ: Освіта

Батьківщина ораторського мистецтва - Стародавня Греція. Саме звідти бере початок наука про красномовство та риторику, а також ті принципи публічних виступів, якими ми користуємося донині. Але навіть великі мислителі і оратори могли відчувати занепокоєння перед публікою і ретельно готувалися до виступів.


Допоможіть своєму малюку якщо не стати Демосфеном, то хоча б впоратися з боязню публіки!

Поради батькам: як боротися з дитячими страхами і кошмарами

Враховуйте характер дитини. Є діти - холерики і сангвініки, рухливі і артистичні від природи. Їм легко даються виступи, вони самі проявляють ініціативу при виборі ролі. З такими завжди «легко домовитися». Таку дитину можна записати в "Школу красномовства". Деталі на сайті http://krasno.com.ua/. Інший типаж - замкнуті, тихі. Флегматичні, ранимі, зосереджені на собі. Хлопчики і дівчатка такого типу, як ніхто інший, потребують підтримки батьків і вихователів.

По бажанню

Ніколи не змушуйте дитину виступати, якщо вона категорично відмовляється. Стрес у дитини буде такий, що вона зненавидить дитсадкові ранки і шкільні свята на багато років вперед. І, коли виросте, не забуде сказати, що в цьому винні саме ви.

Домашні репетиції

Обов'язково продумайте виступ з малюком. Можете побути спочатку в якості глядача, потім - як виховательки. Потім помінятися з дитиною ролями. Нехай юний артист побуде і в залі для глядачів, і в ролі наставника. Це допоможе зняти страх.

Корисні ігри

Готуючись до виступу, пограйте. Влаштуйте ляльковий театр, де іграшки будуть виконувати ролі всіх героїв вистави. Нехай лялька дитини «говорить» за неї. Часом почуття відповідальності за іншого (в даному випадку - за ляльку) прибирає власні затискачі. Ляльковий театр можна і намалювати.

Імпровізують все!

Частіше організовуйте домашні свята і концерти. Запрошуйте друзів малюка в гості. І ні в якому разі не виділяйте будь-якого одного маленького виконавця.

Так було прийнято в моєму дитинстві. Збираються дорослі і в розпал зустрічі когось з дітей ставлять на табурет. Він набирає в груди побільше повітря і на одному диханні випалює завчений раніше вірш! Батьки в захваті, гості сповнені розчулення. Забудьте цей згубний метод. Малюк не розуміє, чому повинен виступати перед незнайомими людьми.

Візуальний контакт

Коли будете присутні на виступі дитини, постарайтеся сісти так, щоб ваш малюк бачив ваше обличчя, схвальний погляд. І можете порадити: якщо він розгубиться, нехай знайде очима маму і розповідає тільки їй так само як ви репетирували вдома.

До речі, навіть дорослим, які часто виступають, радять «зустріти» очима серед слухачів того, чий погляд сповнений уваги і участі. І можна спокійно говорити тільки з ним. Такий прийом знімає напругу.

Ми всі однакові

Обов'язково розкажіть малюкові, що всі люди хвилюються перед виступами, і це нормально. Навіть найвідоміші політики та артисти тренуються перед виходом на сцену.

До речі

Дізнайтеся, чого саме боїться дитина при думці про публічний виступ:
- оцінки оточуючих («Мене все висміють, я зганьбив);
- засудження з боку слухачів (неприйняття колективу);
- покарання (осуду вихователя або ваших докорів);
- зазнати невдачі (занадто завищені вимоги до себе).
Допоможіть дитині позбавитися від своїх страхів!


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.