Як швидко та легко влитися в новий колектив? Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 05.09.2016 19:40 · Розділ: Психологія

Якими б впевненими ми не намагалися здаватися на новій роботі, а дрібні страхи так і наступають на п'яти. Раптом не прийме колектив? Як я виглядаю? Впораюся я з обов'язками? Може, варто було одягнутися по-іншому? Як легко влитися в новий колектив?


Психологічна атмосфера в колективі має велике значення. Зрозуміло, влаштовувати на робочому місці домашні посиденьки ні до чого, але і йти на роботу, як на війну, навряд чи комусь захочеться. Тому що якщо атмосфера в офісі далека від ідеальної, це буде сильно напружувати. Тут варто подумати про пошук іншого місця роботи.

Новий співробітник для колективу - це свого роду містер ікс, про який ніхто не має ні найменшого уявлення. Ваше завдання завдання - показати свої кращі сторони і переконати нових колег в тому, що ви прийшли "з миром".

Дотримуйтесь дрес-коду

Зрозуміло, важливо не те, як ви одягнені, але перше, що відразу впадає в очі - зовнішність людини. Навіть якщо на колишній роботі одяг співробітників не був предметом особливої ​​уваги і не виновся на загальне обговорення, продумати про свій образ все ж доведеться.

У кожному колективі, хоч і не гласно, та все ж діє дрес-код. Для одних кращий варіант офісного вбрання - джинси та футболка, інші вважають прийнятним тільки діловий стиль. Краще заздалегідь з'ясувати у чому прийнято ходити в компанії, куди ви влаштувалися на роботу.

Тримайте язик за зубами

Не забувайте про правила поведінки. Будь стримані, але привітні. Не базікайте зайвого і не розповідайте занадто багато про себе. Намагайтеся не пліткувати: плести інтриги на робочому місці - не найкраще заняття.

Грайте за правилами

У кожному колективі є свої маленькі традиції, які прийнято дотримуватися. Чи приносять твої колеги торт з нагоди свого дня народження? Привозять один одному сувеніри з відпустки? Замовляють піцу по п'ятницях? Чим швидше ви пройметеся атмосферою, в яку потрапили, тим простіше буде зрозуміти, як швидко влитися в колектив.

Заручіться підтримкою

Постарайтеся знайти в колективі кого-небудь, хто розповість про особливості корпоративної культури. Часто буває так, що людина, з якою ви першою познайомитеся на новій роботі, стає добрим приятелем. Не бійтеся йти на контакт.

10 головних «не можна»

Колектив - це не людожери, як це прийнято вважати. Вони вас не з'їдять і навіть не покусають. Це група людей, об'єднаних спільними інтересами і спільною справою. Щоб стати частиною цього колективу і не нажити ворогів завчасно, вам доведеться запам'ятати 10 найголовніших заповідей, які не можна порушувати.

1. Скаржитися начальству,
2. Писати доповідні записки;
3. Ображатися на жарти;
4. Погано відгукуватися про свою колишню роботу, колег або начальника;
5. Обговорювати свої або чужі особисті справи;
6. Провокувати конфлікти;
7. Бути вульгарними та зухвалими;
7. Підлещуватися та принижуватися;
8. Фліртувати чи крутити романи з колегами чи з начальством;
9. Згадувати про знайомство або родинні зв'язки з начальством;
10. Звертати на себе увагу.


Інші новини розділу