На що звернути увагу молодим фахівцям, які шукають роботу в Україні? Автор: kseniya_www · Опубліковано: 18.08.2016 16:46 · Розділ: Освіта

Працевлаштування - одна з головних проблем українських випускників. Молоді фахівці активно шукають роботу, а керівники бажають бачити у своїй компанії співробітників, які мають пристойний досвід в тій чи іншій сфері.

Кадровий портал HeadHunter Україна провів дослідження, в результаті якого було встановлено, що на одне робоче місце претендує близько п'яти кандидатів. Для порівняння: в минулому році ця цифра становила 5 претендентів. Якщо говорити про кількість резюме, розміщених молодими фахівцями, які не мають досвіду роботи, то це 22% від загальної кількості.

Слід зазначити, що найбільш активно приймають на роботу адміністративних співробітників, менеджерів з продажу, працівників колл-центрів, кур'єрів. Але для того щоб утриматися якомога довше на одній з таких посад, необхідно проявити себе і показати максимально високі результати. Підбираючи персонал, більшість роботодавців роблять акцент на здатності співробітника розвивати бізнес.

Для прикладу знавців дизайну можуть роботодавці показати взірці готових робіт чи відразу заказать дизайн интерьеров, продемонструвавши власні навички відчуття стилю.


Якщо з часом виявиться, що новоспечений співробітник вніс незначний вклад в розвиток компанії, то він буде скорочений відповідно до чинного законодавства. Середній рівень зарплати для працівників, які не мають досвіду роботи, становить від 1,5 до 3 тис. Гривень в регіонах і від 3 до 5 тис. Гривень в столиці.

Перелік найбільш затребуваних професій кардинально не змінився. Як і в минулому році, мають попит фахівці в IT-сфері, офіс-менеджери, маркетологи, продавці. Актуальними є і робітничі професії. Експерти, які вивчають ринок праці, радять випускникам вузів, які шукають роботу не гнатися за модою і самими затребуваними професіями. Сьогодні ринок праці перенасичений фахівцями однієї спрямованості. Така ситуація спостерігається з юристами і бухгалтерами. Головне, на що орієнтується роботодавець - навички та вміння в тій чи іншій сфері діяльності, бажання пізнавати щось нове, любов до своєї справи і розвиток протягом усього життя.

Навіть невелика стажування може в кілька разів збільшити шанси на отримання посади. Багато роботодавців вважають, що пройшовши стажування, людина має певний досвід роботи. Саме тому з двох резюме, поданих кандидатами на ту чи іншу посаду, перевага віддається здобувачеві, пройшов стажування.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.