Центр Львова за один день! Автор: kseniya_www · Опубліковано: 18.08.2016 15:54 · Розділ: Цікаві факти

Одним з наймальовничіших міст сучасної України по праву можна вважати столицю Західної України - Львів.

Місто з багатовіковою історією, власною культурою і традиціями, величезним кількістю затишних кафе і ресторанчиків, прекрасної середньовічною архітектурою і найцікавішими пам'ятками є однією з найпривабливіших туристичних визначних пам'яток сучасної України, приваблюючи не тільки українських, а й зарубіжних мандрівників.

Будучи одним з найбільших міст в західній частині країни, Львів надає туристам можливість відправитися практично в будь-яку точку України. При цьому замовити екскурсію можна безпосередньо під час дослідження Львова. Варто відзначити, що в порівнянні з Києвом, Львів - місто компактний, завдяки чому його можна досліджувати і самостійно. Більш того, найвідоміші пам'ятки можна оглянути і за один день.

Що робити по приїзду до Львова?

По приїзду в місто рекомендується відвідати туристичний інформаційний центр, розташований в самому серці старого міста. Співробітники установи видадуть вам карту, на якій позначено всі пам'ятки з детальним описом кожної цікавої локації. Крім цього, за окрему плату в туристичному центрі можна замовити як пішу, так і автобусну екскурсію по місту. Також тут можна знайти афішу з розкладом найближчих великих заходів.

З чого почати дослідження Львова?

Вивчення старовинного центру міста можна почати з відвідин площі ринок, на якій розташоване величезна кількість унікальних архітектурних пам'яток. Насамперед рекомендується відвідати будівлю місцевої Ратуші, з вежі якої відкривається чудова панорама на всю центральну частину Львова. Під час підйому, туристам доведеться подолати 306 дерев'яних сходинок старовинної сходи, паралельно можна побачити механізм годинника, розташованих в самій вежі. Відвідати головну будівлю площі можна з 9 ранку до 8 вечора, вартість розваги символічна - 10 грн. з дорослого і 5 з дитини.

Після відвідин вежі ратуші, більшість туристичних маршрутів ведуть напрямок до Каплиці Боїмів, розташованої в правій частині площі, ближче до вулиці Галицької. Будівля виділяється на тлі інших будівель по вулиці, оскільки виконано в стилі раннього бароко. Свого часу воно служило усипальницею для сім'ї львівського купця Георгія Боїма, однак сьогодні вона є звичайним пам'ятником архітектури. Варто відзначити внутрішнє оздоблення колишнього мавзолею: інтер'єр каплиці виконано в класичному стилі епохи Відродження.

Після ознайомлення з історією сімейства Боїмів, екскурсійний маршрут можна продовжити відвідуванням Латинського кафедрального собору, зведеного в середині 1350 років і є яскравим представником середньовічної європейської готики. Золоті вівтарі, майстерна розпис стін, майстерно виконані скульптури і високі склепіння перехоплюють дух навіть у людей, байдуже ставляться до архітектури. Варто відзначити, що служби в соборі правляться українською, польською, латинською та англійською мовами з понеділка по неділю, починаючи з 7 ранку, останнє ж богослужіння закінчується в 21-30.

У безпосередній близькості до Латинського собору знаходиться церква святих Петра і Павла, іменується костелом Єзуїтів. Зовні, костел не сильно нагадує об'єкт релігійного поклоніння, проте будинок, побудований на початку 17 століття, цікаво своїм внутрішнім оздобленням. Варто відзначити, що служби в храмі були відновлені з початку 2011 року. За радянських часів приміщення церкви використовувалося як складське. Проектирование складов на той час було неактуальным, тому місцева влада робила все, щоб викорінити культуру та традиції міста.

Після прогулянки по місцевих визначних пам'ятках вам неодмінно захочеться відпочити в затишній атмосфері. Одним з найцікавіших варіантів для відпочинку при цьому може стати Зоо-кафе, в якому живе близько двох десятків кішок різних порід.

Крім основного меню відвідувачам закладу пропонується погодувати кішок спеціальним кормом. Заклад користується шаленою популярністю серед туристів, адже напевно кожен знає про те, як приємно буває почути котяче муркотіння після ситного обіду.

Після невеликого відпочинку, екскурсійний маршрут направляє нас в одне з найбільш розкішних будинків міста - Палац Потоцьких.

Дворянське маєток оформлено в кращих традиціях середньовічної французької архітектури. У дворі резиденції можна помилуватися мініатюрними копіями замків, розташованих в околицях Львова. Варто відзначити, що більшість фортифікацій не дожили до нашого часу, а мініатюри, встановлені на задньому дворі Палацу, відтворені за записами та кресленнями, знайденим українськими істориками.

Після екскурсії по палацу, більшість експертів рекомендують звернути увагу на одну з головних визначних пам'яток не тільки Львова, а й усієї України - будівля Оперного театру, розташоване в самому серці сучасного Львова. Крім того, що кожен бажаючий може особисто відвідати спектакль, в будівлі Львівської опери знаходиться вхід в підземний колектор річки Полтва, екскурсія по якому обійдеться в символічні 50 грн з дорослого і 20 з дитини.

Закінчити екскурсію по центральній частині Львова можна в «Гасова лямпа». Це воістину культовий заклад, яке користується величезною популярністю серед місцевих жителів і гостей міста. Цікавий інтер'єр, незвичайне меню, оригінальна подача, а також привітний персонал змусять вас відчути себе «як вдома»!

Як бачите, все один день у Львові може подарувати масу незабутніх вражень. Практично кожен, хто хоча б раз бував у Львові відзначає, що місто має власну аурою, змушуючи повертатися сюди знову і знову, кожного разу відкриваючи його для себе абсолютно з іншого боку.


Інші новини розділу