Де і за скільки відпочивають українські школярі? Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 05.08.2016 15:50 · Розділ: Освіта

Літо в розпалі, а тому багато українських школярів відпочивають в літніх таборах. Крім звичних оздоровчих таборів біля моря чи в лісі і літніх пришкільних (їх період, правда, вже закінчився - вони організовуються в червні), з'явилися інші, які обіцяють не тільки всебічно розвинути дитину, але і чогось її навчити. Причому табори пропонують різні варіанти такого відпочинку. Учень може приходити на повний "робочий" день, а може тільки на півдня. Він може сам вибирати собі ступінь активності або вчитися за стандартною програмою.


Як відомо, 2016 рік оголошено в країні роком англійської мови, тому найбільше навчальних таборів працюють в напрямку мовного розвитку. "Мову ми вчимо в ігровій формі, тому дітям цікаво і легко, - розповідає керівник одного з мовних таборів. - Усі прагнуть запам'ятати нові слова і конструкції, адже ігри цікаві, і ніхто не лінується. Програми складаємо таким чином, щоб ці слова стали в нагоді в декількох іграх (на кмітливість, фінансову грамотність), піснях, складанні казок, представленні своїх малюнків, тощо ". Групи формуються за віком, в середньому по 15-17 чоловік. Виводять школярів і на природу, екскурсії, а годують (в більшості таборів) з урахуванням батьківських побажань. У середньому батькам доведеться викласти за два тижні 2-5 тис. гривень. Школа англійської мови на http://englishpnz.ru/ - вигідна пропозиція для вивчення іноземної мови.

Другі за популярністю - літні комп'ютерні табори. Більшість організаторів пропонують спеціально обладнані аудиторії, конференц-зали та дизайн-студії. В основному в такі табори віддають хлопчиків, які захоплюються комп'ютерами і хочуть пов'язати з ними своє майбутнє. При цьому вартість залежить в основному від того, повний день перебуватиме учень чи півдня. Півдня - це з 12:30 до 17:30, оплата - 3400 грн. А повний день - з 10:00 до 18:00, теми - на вибір із запропонованих, екскурсії, а також 4-разове харчування.

Популярність літніх пришкільних таборів, на думку шкіл і батьків, зростає. "У цьому році їх працювало більше - 80 замість 72 в 2015 році. Мовними пришкільними таборами пишаються не тільки столичні навчальні заклади. Наприклад, в цьому році працював літній мовний табір, де з дітьми працювали волонтери з США і Канади. Вони жили в сім'ях вчителів і працювали з дітьми, розвиваючи їх рівень англійської. Про це розповів директор Овідіопольського навчально-виховного комплексу (Одеська обл.)

Окрему нішу зайняли табори для любителів рукоділля та інтелектуальних завдань. Більшість з них пропонує неповний день і можливість щоденної оплати. Причому вартість перебування з урахуванням харчування, а частіше і необхідних для рукоділля матеріалів в них нижча, ніж в інших. Наприклад, більшість арт-таборів обіцяють навчити дитину творчості в різних напрямках за 100-200 грн. в день. "Заняття проходять весело, так як батьки віддають до нас діток, які часто вже мають схильність до рукоділля, люблять творити самі, малювати, майструвати, - каже художній керівник одного з арт-таборів столиці. - Ми вчимо їх, як робити не тільки красиво, але і правильно з точки зору мистецтва: створювати арт-інсталяції, використовуючи природні матеріали, вдихати нове життя в старі речі, розкривати емоції за допомогою спонтанного малюнка, ліпити декоративні вироби, працювати з тканиною та іншими матеріалами ". Психологи, до речі, погоджуються, що творчі табори діти люблять більше, ніж ті, де дозвілля нагадує навчання. А батьки часто ігнорують думку дитячого "хочу / не хочу". Батьки часто змушені наполягати на відпочинку дитини в таборі, адже вони цілий день на роботі. Але потрібно враховувати і поважати і дитяче бажання. Якщо дитина проти, потрібно вислухати причини і постаратися домовитися.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.