Особливості двопрофільного навчання в Чехії Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 02.08.2016 18:45 · Розділ: Освіта

Однією з головних переваг вищої освіти в Чехії є можливість вчитися відразу на двох спеціальностях, так зване двопрофільне навчання, по-чеські - dvouoborové studium. Тобто після закінчення університету у вас буде відразу два дипломи.

Двопрофільна освіта в Чехії

Можливо, ви вже знаєте, що студенти, які навчаються в чеських вузах, самі складають свій план навчання. Існують обов'язкові предмети, які потрібно вивчати, і в кінці семестру здавати по ним заліки. Поряд з ними, існує перелік додаткових предметів, з якого можна вибрати ті, що цікавлять вас і додати їх в свій план навчання. Саме таку особливість має высшее образование в Чехии.

Що собою являє двопрофільне навчання?

Двопрофільне навчання в Чехії існує в двох варіантах. Перший варіант - університети, крім основної обраної студентом спеціальності пропонують вибрати другу додаткову спеціальність (наприклад, такий варіант використовується на факультеті соціальних наук університету Масарика або на факультеті філософії в Карловому університеті). Другий варіант - студент визначився з основною спеціальністю і вибирає самостійно додаткові предмети з другої спеціальності, які хотів би включити в свій план навчання.

Які спеціальності можна комбінувати?

Двопрофільне навчання дозволяє поєднати практично будь-які спеціальності. Причому, якщо деякі спеціальності в якості додаткових ви можете вибрати тільки до початку навчання при подачі заяви в університет, то є й такі, які ви можете собі додати вже в процесі навчання. Наприклад, філософський факультет університету Масарика пропонує для поєднання такі спеціальності як англійська мова та література, міжнародні відносини або економіка, журналістика, соціологія та інші. На факультеті соціальних наук цього ж університету ви зможете отримати дві вищі освіти, поєднуючи такі спеціальності, як психологія і соціологія або політологія, а на факультеті інформатики - спеціальності інформатика і математика або фізика.

Варіантів для суміщення дуже багато, але потрібно розуміти, що при такому навчанні вам буде потрібно освоїти набагато більше навчального матеріалу, особливо, якщо обрані вами спеціальності будуть з абсолютно різних областей. І навпаки, якщо ви виберете для суміщення спеціальності суміжних напрямів, то ви не будете сильно завантажені, університет може дати вам можливість додати додаткові предмети в свій план навчання. Наприклад, такі спеціальності як, журналістика можна добре поєднати з такими спеціальностями як дослідження ЗМІ або маркетингові комунікації.

Як впоратися з двопрофільним навчанням?

Якщо ви вирішили комбінувати спеціальності за вашим особистим бажанням (тобто в університеті немає такої спеціальної навчальної програми), то краще почати навчання спочатку з однієї спеціальності. Після першого семестру ви вже будете мати уявлення про інтенсивність навчання і зрозумієте, чи зможете впоратися з додатковою навчальним навантаженням.

Чи є можливість працювати при такій формі навчання?

Ви хотіли б підробляти під час навчання, але боїтеся, що не буде часу? Студентка Laďka, яка зараз навчається на другому курсі факультету Соціальних досліджень і факультеті Філософії Карлового університету, говорить: «З цим можна впоратися, якщо навчання буде вашим основним заняттям. Що стосується розкладу, то обидва факультети пішли мені на зустріч, коли це було необхідно. Під час навчання можна знайти час і на роботу».

Це підтверджує і студент Kuba, який навчається на двох різних спеціальностях факультету соціальних досліджень Карлового університету: «Я встигаю працювати навіть на декількох роботах. Що стосується розкладу, то хоча мій університет не пішов мені назустріч, це мені не завадило». Інакше кажучи, поєднувати роботу і двопрофільне навчання можна, але іноді доводиться деякі лекції пропустити, а можливо, і продовжити загальний термін навчання.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.