Чи зупинить п'яних водіїв збільшення штрафів? Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 28.07.2016 11:09 · Розділ: Авто-мото

Законопроект про підвищення штрафів за керування автомобілем в нетверезому стані днями отримає юридичну силу. 25.07.2016 він був підписаний Президентом, так що залишається остання формальність - публікація в офіційному виданні, на що зазвичай потрібно кілька днів. На наступний день після публікації закону ці санкції почнуть діяти.


Як тепер будуть штрафувати за «п'янку» за кермом? За перше порушення, тобто керування транспортним засобом під дією алкоголю, наркотичних чи медичних препаратів, що знижують увагу та реакцію, замість уже практично «старої» ставки в 3400 грн. доведеться сплатити штраф у розмірі 10200 грн. і розлучитися з «правами» на рік. Якщо ж «безправний» горе-водій протягом року наважиться знову сісти за кермо «під градусом» - його чекає фінансове покарання в розмірі 20400 грн. і позбавлення водійських прав уже на 3 роки. А для тих, кому два зафіксованих порушення за рік не допомогли встати на шлях тверезості і здорового глузду - штраф 40800 грн. і позбавлення «прав» на 10 років. В добавку до всіх санкцій, у разі повторного порушення, може бути застосоване вилучення автомобіля. Водіїв хочуть штрафувати за мінімальне перевищення швидкості. Це стосується і тих водіїв, що здійснюють пассажирские перевозки.

Не мине тепер і «фокус» з відмовою від проходження тесту на наявність в організмі алкоголю чи препаратів, що знижують реакцію. За відмову «дихнути в трубочку» або здати кров на відповідний аналіз передбачений п'ятизірковий сервіс від держави по системі «all inclusive» - 10 років без «прав» і штраф 40800 грн., ну і як бонус постійним клієнтам - вилучення автомобіля. Вилучення не слід плутати з конфіскацією, хоча б на рівні юридичних термінів. Оплачуване вилучення означає, що автомобіль заберуть, і реалізують через державну виконавчу службу на аукціоні, а частина отриманих від продажу коштів, за вирахуванням витрат і комісійних, повернуть колишньому власнику. Але на практиці така процедура може виявитися практично конфіскацією, оскільки механіка аукціонів не зобов'язує виконавців продавати автомобіль по зазначеній власником ціною, так що перспектива в фіналі отримати кошти, яких вистачить хіба на пляшку віскі (та й то - по акції зі знижкою) цілком реальна. Скільки можна випити, сідаючи за кермо, водієві в Україні? Відразу ж впевнено розіб'ємо всі ілюзії про допустимих кількостях алкоголю. Правильна відповідь - випити можна. .. анітрохи. Допустимий показник вмісту алкоголю в крові водія в Україні становить 0,2 проміле. Це рівень власного вмісту алкоголю в організмі плюс похибка вимірювального приладу. Тому, з огляду на всю серйозність санкцій, відкиньте подалі всі таблиці «скільки можна випити і коли після цього сідати за кермо».

На думку громадських активістів, штрафи за керування автомобілем в нетверезому стані повинні бути набагато вищі. Це давно практикується за кордоном. У Великій Британії допустима норма алкоголю 0,8 проміле. Штраф у разі її перевищення складає від 4,7 тис. доларів.

В Італії штраф нараховується в залежності від кількості проміле, виявлених у крові. Допускається 0,5 проміле, 0,8 і вище - штраф 2 тис. євро, за 1,5 і вище - 6 тис. євро. Також водія позбавляють прав на срок до 2 років. У Фінляндії штраф залежить від того, який щомісячний дохід має порушник. Тут допускається 0,5 проміле, відповідно штраф за перевищення цього показника складає приблизно 360 євро.

У Канаді більш простіша система: допустима норма - 0,8 проміле, загальний штраф за все 600 доларів. У США допускається 0,8 проміле, штраф за перевищення - 1 тис. доларів.

А ось в Китаї п'яному водію не варто ризикувати. При перевищенні допустимої норми, яка складає 0,5 проміле, сплачується штраф в розмірі до 307 доларів. Водія арештують на 15 діб та позбавлять прав на пів року. А якщо керування автомобілем в нетверезому стані стало причиною смерті людини, водія страчують. В Японії також все серйозно: допустима норма - 0,5 проміле, при її перевищені водій сплачує за вчинене порушення до 2,5 млн. доларів.


Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.