З глобальним потеплінням будуть боротися штучні дерева Автор: Вікторія · Опубліковано: 07.09.2009 09:51 · Розділ: Екологія

Британські вчені розробили новий метод зниження негативного впливу глобального потепління на екологію Землі. Виграти час в протистоянні з цим явищем допоможуть "штучні дерева" та водорості.

Найбільш багатообіцяючим проектом, за оцінками фахівців, є створення своєрідної альтернативи лісового масиву нашої планети - "штучних дерев". Ці конструкції, з вигляду нагадуватимуть величезні мухоловки. Їх можна розташувати по узбіччях автомагістралей, а також поблизу різних заводів і фабрик. Через імпровізовані "листя" ці "дерева" буду збирати вуглекислий газ, а потім його переробляти. Принцип роботи таких установок буде схожим з тим, який застосовується для створення систем кондиціонування. Однак ефективність очищення атмосфери за допомогою таких "лісів" буде значно вищою, стверджують вчені. Звичайно дома из оцилиндрованного бревна от СМУ 351 таких порід складно зробити, оскільки швидкорослі дерева мають порожнисту основу.

Так, 100 тис штучних дерев, розміщених на 600 га площі, вистачить для поглинання шкідливих речовин, що виділяються британською транспортною та легкою промисловістю, а також житловими будинками. За попередніми оцінками, для "очищення" всього світу буде потрібно 5 мільйонів таких конструкцій, запевняють британські фахівці.

На створення одного "дерева" буде потрібно близько 20 тис доларів, рівень шкідливих речовин, які виділяться в процесі будівництва та обслуговування конструкцій складе не більше 5 відсотків від обсягу вуглекислого газу, який "дерево" поглине за своє життя.

"Вирощування" водоростей в будинках та офісах, а також висаджування їх по фасаду будівель допоможе зменшити кількість вуглекислого газу в атмосфері. Вчені пропонують використовувати водорості також як паливо для фото-біореакторів.

Джерело rin.ru


Інші новини розділу