Як пережити кризу 3 років? Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 22.07.2016 14:07 · Розділ: Життя

Ось і закінчилися нічні коліки і заколисування на ручках, дитина навчилася самостійно ходити і спритно потрапляти ложкою в рот. З нею вже можна поговорити на різні теми і більш-менш спокійно посидіти в кафе або проїхатися на автобусі.


Малюк виріс, і, здавалося б, батькам можна перевести дух. Але тут приходить вона - криза 3 років. Цікаві статті на тему виховання дітей представлені на сайті keep-sane.ru.

Ще вчора добра і поступлива дитина раптом перетворюється в вічно ниюче та волаюче чудовисько, у якого на все одна відповідь - ні! Постійні істерики, качання по підлозі, відмова виконувати найпростіші вимоги, спроби все робити самостійно, і тут же знову крик - не виходить! Така поведінка зводить батьків з розуму і викликає тільки одне питання: що робити? Криза 3 років - явище тимчасове і проходить. Розібравшись, як виявляється криза 3 років і які причини її виникнення, батьки зможуть пережити цей період з найменшими втратами для своєї психіки, а заодно і допомогти дитині подолати кризу 3 років. Негативізм і впертість з боку дитини - це не бажання подратувати батьків, а нерозуміння, що відбувається і як себе вести на новому життєвому етапі.

Причини

У віці трьох років дитина намагається відокремлювати своє «я» від батьківського. Вона починає усвідомлювати себе самостійною особою зі своїми бажаннями, які потрібно відстоювати. Дитячий криза часто проявляється в демонстративній і навіть тиранічній поведінці дитини: вона влаштовує істерики на порожньому місці і не погоджується буквально ні з чим. Дитина ніби спеціально хоче зробити на зло, навпаки, всупереч бажанням батьків. Звичайно, така поведінка викликає у батьків подив і роздратування, але слід пам'ятати, що дитина стоїть на своєму і каже «ні» не для того, щоб вам досадити. Вона просто не знає інших способів утвердитися як особистість.

Рекомендації батькам

1. Не намагайтеся переробляти дитину, виховувати її та підлаштовувати під себе.

Поради батькам зводяться до рекомендації дотримуватися балансу. Не варто як карати дитину, так і заохочувати її поведінку. Під час істерики спробуйте перевести її увагу на щось інше, якщо не виходить - просто перечекайте. Але коли дитина заспокоїться, обов'язково поговоріть з нею про те, що трапилось, поясніть, що любите її, як і раніше, але така поведінка вас дуже засмутила і в суспільстві вона неприпустима.

2. Надайте дитині можливість вибору

Дитина хоче бути самостійною? Дайте їй шанс самій приймати рішення. Не примушуйте з'їсти кашу і канапку, запитайте: «Що ти хочеш їсти на обід?» Якщо ви йдете на прогулянку чи у справах, дайте дитині можливість вибрати маршрут: «Ми спочатку зайдемо в магазин або в аптеку?»

3. Допоможіть дитині повірити в себе

Дитина повинна повірити, що вона хороша, незважаючи на погану поведінку. Хваліть її, якщо вона виконала ваші доручення, кажіть, що вона слухняна, і те, що в неї все виходить.

4. Зверніться за допомогою до фахівців

Якщо ви не справляєтеся зі своєю дитиною, стаєте дратівливими, агресивними або у вас опускаються руки, вам зможе допомогти психолог. Криза 3 років - тема, на якій спеціалізуються багато спеціалістів. Вони розкажуть, як потрібно себе поводити в тій чи іншій ситуації, де взяти сили та як залишатися спокійним. Якщо буде потрібно, вони поспілкуються та попрацюють з самою дитиною.

Коли це закінчиться?

Як довго буде тривати криза - місяць або рік - передбачити неможливо. Одні діти «проскакують» кризовий вік, навіть не помітивши, інші затримуються в ньому надовго. Скільки триває криза 3 років, буде залежати і від ставлення батьків до того, що відбувається.


Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.