Навчання в бізнес-школі: мода чи необхідність? Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 18.07.2016 15:05 · Розділ: Освіта

Люди в усі часи розуміли, що навчання - це основа розвитку та росту. Бізнес-сфера з року в рік не тільки це підтверджує, але і вносить свої корективи. Запитайте будь-якого власника бізнесу, з якими питаннями і проблемами йому доводиться стикатися. Вас не здивує однотипність відповідей. Немає тих результатів, які хотілося б бачити. Рівень продажів прогнозували набагато вище. Низька мотивація і, як наслідок, слабка продуктивність персоналу. Ніхто не хоче брати на себе відповідальність за результат.


Іншими словами, немає тямущих керівників, які могли б забезпечити результат, або їх недостатньо, тому доводиться постійно справлятися з форс-мажорами та практично ночувати на роботі. З цього можна зробити висновок: керівник теж повинен навчатися. Подробиці про вступ та навчання в бізнес-школі розміщені на сайті http://www.kbtu.kz/ru/bs/undergraduate/m.

Ще пару років тому багато хто щиро вірив, що керівником може бути кожен. Що є професія інженер, продавець, бухгалтер, а професії керівник не існує. Але час показав, що ключовою проблемою сучасного бізнесу є постійна потреба в професійних управлінців, а де їх брати?

Можна найняти. Зараз на ринку йде війна за талановитих керівників і фахівців, а переманювання цінних кадрів вважається чи не найбільш вигідною стратегією. Сумна картина, тому що ідея переманювання фахівців за гривню якщо і виправдовує себе, то тільки тимчасово, і дуже швидко починає працювати принцип скупий платить двічі: або доводиться платити все більше за той же результат, або втрата фахівця може влетіти компанії в копієчку.

Є люди, що володіють такими навичками від народження, їх тільки треба розвивати. Але зараз якості керівника розглядаються в основному як ті, яким можна і потрібно навчитися. Тому мають рацію ті компанії, в яких набагато років вперед розписаний план формування кадрового резерву. Набагато простіше вкласти в навчання людей, які вже фахівці в своїй сфері, ніж знайти і все одно переучувати.

Навчання в бізнес-школі - перший крок до успіху!

Нерідко люди приходять до необхідності навчатися в бізнес-школі найскладнішим шляхом - методом проб і помилок. Деякі керівники, навчаючись вже в зрілому віці і маючи великий управлінський досвід, з гіркотою скаржилися: «Чому цього не вчать в школі?». Адже, як показує практика, часом вміння ефективно спілкуватися і формувати розумні цілі замінює навіть найчудовішу вищу освіту.

Кожен бізнес створюється з двома цілями. Початковою метою будь-якого бізнесу є отримання прибутку і його постійне зростання - це внутрішня мета. Але є ще й зовнішня мета - місія компанії в цьому світі в цілому і на ринку зокрема. Так чи інакше вона спрямована на допомогу людям в якійсь сфері: надати потрібний товар або послугу, зробити це максимально швидко та якісно, ​​великими обсягами або ексклюзивно, різноманітно або багато, екологічно або технологічно.

Часто ті, хто створює компанію, про це забувають. Такий бізнес довго не протягне, тому що він розпорошується. Ніхто не може забезпечити одночасно високу якість, низьку ціну і виняткову зручність - в бізнесі завжди існує необхідність вибирати і йти на компроміс. Як зробити такий складний вибір? Саме цьому навчить школа бізнесу.

Чому ще вчити?

Мені ніколи не було зрозуміло, навіщо компанія наймає фахівців, а потім починає грунтовно їх навчати «робити роботу». Що ж це за фахівці такі? Питання риторичне. А навчати потрібно обов'язково. Люди повинні вміти ефективно спілкуватися і планувати, щоб домагатися результатів у своїй професійній сфері найбільш оптимальним шляхом, тобто з найменшими витратами сил, часу і грошей.

Книги, статті, блоги корисні головним чином для підвищення кваліфікації. Майстерності виступу і спілкування з їх допомогою не навчишся - тут потрібна аудиторія і тренування. Яке б навчання і спосіб ви не вибрали, бізнес-освіта завжди передбачає повернення інвестицій (часу, сил, грошей). Тому ключовим фактором вибору є його практична застосовність в бізнесі.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.