Ляльки в стилі тильда: які вони? Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 18.07.2016 14:08 · Розділ: Цікаві факти

Ляльки в стилі тильда сьогодні часто використовуються в якості інтер'єрних прикрас. Вони досить симпатичні, тому і популярні серед декоративних ляльок. Історія створення ляльки ​​пов'язана з ім'ям норвезького дизайнера Тоні Фіннангер (Tone Finnanger). Вона працювала довгий час дизайнером інтер'єру і ілюстратором, та навчалася в академії мистецтв. Під час того, як Тоні займала посаду розробника моделей, їй прийшла в голову ідея створення текстильних іграшок.


Перша лялька була зроблена в 1999 році. тоді вона й отримала назву «тильда». Пізніше так був названий стиль, в якому виконувалися дані іграшки. На сьогодні Тоні Фіннангер випустила цілий ряд книг, присвячених своєму хобі. За викрійками норвезької художниці шиються тисячі ляльок та інших іграшок в стилі тильда (зайців, равликів, собачок, кішечок, жирафів, лосів) в різних країнах світу. Всі вони мають кілька загальних особливостей, які відрізняють їх від інших типів ляльок. Купить куклу ручной работы можно на сайте http://sale-mebel.com.ua/cat/vzsp/kykli/. Компанія "Тасма-Мебель" представляє вашій увазі колекцію ляльок ручної роботи.

Поговоримо про особливості ляльки Тильда.
По-перше, пропорції і форми тіла Тильда ​​найчастіше не відповідають людськими мірками. Їх силуети досить м'які і плавні. Голова маленька, в порівнянні з тілом. Вона є частиною тіла. Нижня частина, незважаючи на те, що лялька може бути худенькою, зазвичай повна, велика. Ноги і руки довгі.

По-друге, обличчя ляльок в стилі тильда примітивні та прості. На обличчі найчастіше позначаються очі - маленькі цяточки, а на щічки наносять рум'яна, використовуючи для цього свою жіночу косметику або олівці. Рот і ніс в ляльок не позначений, а ось в тварин ​​вони є. Для цього, в тому числі і для очей, використовують намистинки (бісер). Очі розташовані близько один до одного.

По-третє, ляльки мають привабливі зачіски, - хвостики, кіски, колосочки, зібрані за допомогою стрічок, заколочок, бантиків, яскравих ниточок. Іноді волосся просто розпущене, що теж виглядає досить красиво, або ж воно накручене. Волосся робиться з пряжі, стрічкового велюру та ниток муліне. Вусики для тварин можна зробити з мідного дроту, обмотавши їх тонкими різнобарвними ниточками.

По-четверте, для того, щоб пошити Тильду, використовують тканини спокійних, але насичених тонів. Для тіла підбирають натуральні тканини: льон та бавовну. Тканини можна підфарбовувати за допомогою природних барвників: чаю, цибулиння, розчинної кави. Такі речовини надають тканини особливо красиві півтони. В якості наповнювача використовують синтепон чи холофайбер, але бажано не вату, оскільки вона має властивість «збиватися», а сама набивка ляльок повинна бути рівномірна. Не потрібно також набивати Тильду ​​щільно і туго, бо вона виглядати грубо та непривабливо.

Всередину ляльки кладуть, наприклад, гречану крупу. А щоб ляльки ще й приємно пахли, в них можна покласти паличку кориці або сухі трави (м'яту, мелісу, липу, чебрець, лаванду). Для нарядів використовують будь-які тканини. Малюнок на тканинах вибирається маленький, легкий - смужки, квіточки, листочки. Якщо лялька шиється з тонкого трикотажу, то шви буде корисно прокласти флізеліном для їх рівномірності і щільності. Тильди неймовірно прості у виконанні. Важливо не перевантажувати ляльку дрібними деталями. Але це не заважає створювати красиві аксесуари - сумочки, кошики, капелюшки, букетики квітів, м'які іграшки тощо. Наряди в Тильди прості, хоча це не робить їх менш привабливими. Якщо у вас з'явилося бажання пошити Тильду, то можна придбати в магазинах для рукоділля набір для шиття ляльки, де є все необхідне для цього. Це дуже зручно для новачків. В іншому випадку можна зкачати викрійки з інтернету і самостійно підібрати тканини. Шити ляльку можна як вручну, так і за допомогою швейної машинки.

Завдяки своїй простоті, щирості і витонченості Тильди все частіше входять в наші будинки, даруючи нам свою теплоту і піднімаючи наш настрій.


Інші новини розділу