Дитячий садок для вашого малюка Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 14.07.2016 14:08 · Розділ: Освіта

Сьогодні існує велика кількість дитячих садків, які призначені для дітей різного віку та з різними здібностями. Кожен віковий період має свої особливості і відповідно вимагає різного підходу з боку вихователів. Наприклад, молодшому віку знадобиться більше уваги, тому кількість вихователів в групі повинна бути такою, щоб кожен відповідав не більше, ніж за чотирьох малюків. До двох-трьох років діти починають активно грати один з одним, а не поодинці. У чотири роки більшість дітей вже активно розмовляє, ділиться різною інформацією один з одним і з дорослими. Починаючи з цього віку, кількість вихователів в групі може бути меншою.


Слід зауважити, що кількість дитячих садків в Україні є недостатньою. Більшість дошкільних навчальних закладів переповнені, тому батькам дуже важко влаштувати свою дитину в садочок, не маючи ніяких зв'язків. Нещодавно Вячеслав Соболев ініціював будівництво дитячого садка в смт Чабани, що в Київській області.

Крім того, що дитячі садки переповнені, треба ще й вибрати відповідний дошкільний заклад, який би відповідав всім вимогам. Але перш ніж це зробити, необхіжно відповісти собі на кілька питань: чи вільно дитина спілкується з оточуючими, чи зможе в разі потреби щось запитати у дорослого? Чи є у дитини якісь проблеми з харчуванням? А також важливо звернути увагу на те, як дитина спить: чи спить вдень, чи легко лягає спати в тиху годину.

Проблема, яка найбільше хвилює батьків, це те, як дитина перенесе своє відправлення в дитсадок: чи може садок несприятливо вплинути на здоров'я дитини і як садок може вплинути на його соціальний, інтелектуальний і емоційний розвиток.

Безумовно, в садку діти стикаються з набагато більшою кількістю бактерій, ніж удома, а, отже, шансів підхопити якусь хворобу тут набагато більше. Тому важливо, щоб в обраному вами садку було дуже серйозне ставлення до санітарних норм. Зверніть увагу на територію навколо будівлі, меблі, посуд в дитячому саду. Посуд і меблі повинні бути чистими, а весь персонал - акуратним і охайним.

Величезний плюс - це те, що в дитячому садку діти дуже швидко дізнаються щось нове і вчаться користуватися набутими знаннями. Крім того, малюки починають з раннього віку звикати до розставання з батьками. Однак якщо не почати привчати дитину до розставання поступово, цей досвід може виявитися дуже хворобливим: якщо малюка залишити без батьків відразу на цілий день, він може пережити сильну психологічну травму. Тому почніть з двох-трьох годин, поступово збільшуючи часовий проміжок. Також якщо в сім'ї не одна дитина, то молодші діти набагато швидше звикають до садка і відчувають себе впевненіше, якщо там же знаходиться старший брат або сестра.

Забираючи дитину з садка додому, обов'язково обговоріть з ним його день: що йому сподобалося і що не сподобалося. Часто розповіді про поведінку інших дітей можуть стати відмінним приводом для обговорення питань моральності, доброти, справедливості, що надалі допоможе дитині в його психологічному становленні, а також при оцінці своїх і чужих дій.

Вибираючи дитячий садок, обов'язково ознайомтеся з його програмою і розкладом, подумайте, в якому середовищі дитина буде відчувати себе найбільш комфортно, а також яка освітня програма добре позначиться на його розвитку, не перевантажуючи зайвою інформацією. Якщо ви віддаєте в дитячий садок дитину, якій ще не виповнилось трьох років, з'ясуєте, чи будуть міняти їй підгузки, годувати, наскільки уважно будуть за нею стежити. Швидше за все, вам доведеться декілька разів приїхати серед дня, щоб перевірити, що все робиться саме так, як вам описали, або ж, як мінімум, перш ніж віддавати дитину, поспостерігайте, як все це відбувається з іншими малюками.

Сьогодні існує безліч типів дитячих установ: домашні дитячі садки, державні, приватні. У будь-якому випадку, який би дитячий садок ви не вибрали, він повинен мати ліцензію на проведення такого виду діяльності. Всі вихователі повинні мати досвід роботи з дітьми і відповідну освіту, а не бути "набраними з вулиці". Кількість іграшок повинна бути достатньо для всіх дітей, повинні регулярно проводитися різні програми для того, щоб діти не тинялися без діла. Якщо у вас є які-небудь сумніви, не йдіть на компроміс, адже благополуччя вашої дитини - це головне.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.