На що слід звернути увагу, обираючи позашляховик для бездоріжжя? Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 14.07.2016 13:31 · Розділ: Авто-мото

Здавалося б, про що тут можна міркувати, коли слово говорить саме за себе. Якщо «позашляховик», значить може їздити по бездоріжжю. Може. Але іноді тільки один раз.


З легкої руки пишучої братії сталася підміна понять, і багато автолюбителів стали вважати практично кожен великий повнопривідний автомобіль позашляховиком, що в підсумку і породило масу гірких образ і дорогих візитів в сервіс. Ленд ровер север беломорская - якісні запчастини до ваших автомобілів.

Чесніше буде розділити всі повнопривідні автомобілі на три класи:

1. Позашляховики (справжні). На такому дійсно можна скотитися з асфальтової траси прямо в розмішане тракторами болото, і після цього цілим та неушкодженим виїхати назад.

2. Універсальні повнопривідні автомобілі, комфортні на трасі і в міському потоці. Вони придатні для їзди по грунтових дорогах і легкому бездоріжжю.

3. Суто міські машини, непридатні для бездоріжжя, навіть зважаючи на значні розміри, повний привід і великий дорожній просвіт. Так звані «паркетники».

Будемо міркувати логічно, бо одне випливає з іншого. Бездоріжжя - це нерівна грунтова (при самому оптимістичному розкладі) дорога, всілякі камені, купини, колії, яри, болота, переорані поля і пересічена місцевість. Тому правильний позашляховик - це, перш за все, міцна конструкція, хороша геометрична прохідність: великі кути в'їзду-з'їзду (щоб піднятися на круту насип) і рампи - поздовжньої прохідності (щоб переїхати через бугор, колода), дорожній просвіт, як правило, не менше 21 см на стандартному автомобілі, обов'язково знижена передача, антипробуксовочна система. Про повний привід якось навіть і згадувати ніяково.

Залежна або незалежна?

Вибираючи авто для бездоріжжя, звертайте увагу на почуту інформацію і фільтруйте різного роду геройські байки, які побутують в середовищі компетентних журналістів або нечесних продавців. Приміром, одна з подібних казок свідчить, що незалежна підвіска більш придатна для пересування по бездоріжжю за рахунок її кращої артикуляції і кращого контакту коліс з грунтом. Але це тільки теорія. Так, кожне колесо живе своїм життям, ходить незалежно, відмінно чіпляється за грунт, зберігаючи гарне місце контакту і зменшуючи небезпеку пробуксовки. Залежна підвіска забезпечує кращу артикуляцію, ніж незалежна. Виняток становлять ті автомобілі з передньою незалежною підвіскою, які будуються спеціально для важкого бездоріжжя.

Висновок виходить гранично простий: якщо плануються часті і тривалі виїзди в важких умовах (ліси, поля, болота, гори), потрібна машина з залежною підвіскою. Навіть з гнутим або повністю відключеним пошкодженим мостом можна якось доїхати до цивілізації. А якщо у вас в глибокій тундрі загине кульова, а запасну ви забули вдома (або це і була запасна) - вас чекає евакуація на оленях.

Універсальні повнопривідні автомобілі

Повністю мостові позашляховики, як не прикро, поступово відходять у минуле як занадто вузькоспеціалізовані. А з тих, які ще випускаються, дуже маленький відсоток офіційно поставляється в Україну. Тому досить великий сегмент ринку дістається проміжного варіанту, який порадує левову частку автолюбителів, - це великі, комфортні і маневрені автомобілі, абсолютно легкі в управлінні, і вони зараз складають більшу частину позашляховиків.

«Автомат» або «механіка»?

Класичним каменем спотикання на етапі вибору позашляховика є коробка передач. Що обрати: «автомат» або «механіку»?

«Автомат» на бездоріжжі більш вразливий - його легко перегріти або навіть спалити при буксуванні, коли на нього припадає велике навантаження, також в більшості сучасних «автоматів» стоять складні електронні «мізки». З штовхача його не заведеш. Гальмування двигуном гірше. Буксирувати на великі відстані складніше.


Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.