Бездомні тварини: хто винен і як з цим боротися? Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 08.07.2016 15:57 · Розділ: Життя

Худа та виснажена, з недовірливим поглядом бездомна тварина не раз зустрічалася кожному з нас. Хтось ховає очі, хтось не може пройти повз, підгодовує бідолаху, а хтось і зовсім може відіпхнути нещасного в бік, не проявляючи до нього ні краплі співчуття. Ми не маємо права говорити, що з цього правильно, а що ні. Все залежить від виховання і світосприйняття.


Так чи інакше, вирішувати проблему чисельності бродячих тварин (а це, як правило, собаки чи кішки) необхідно - вони потребують нашого захисту. Один із небайдужих - Вячеслав Соболев вже найближчим часом буде ініціювати громадські слухання про інтеграцію європейських методів щодо порятунку і утримання бездомних тварин.

Існує дві протилежні думки про походження бездомних тварин. Перша полягає в тому, що бездомні тварини - це викинуті на вулицю домашні вихованці; друга думка - що колись домашня тварина не змогло б вижити на вулиці, і серед бездоглядних собак і кішок все ж переважає число диких або здичавілих особин, які не контактують з людьми.

Багато хто бачить суттєву різницю між собакою домашньої і бездомною. Насправді, її немає. Деякі люди взагалі не знають про те, що є притулки, що більшість молодих і красивих собак мають прекрасний характер. Вони проведуть все життя в крихітній клітці, в той час, як могли б радувати господарів.

Для прикладу: в Німеччині, Італії чи навіть Таїланді на власників тварин, що викинули своїх вихованців на вулицю, накладається штраф, так як ця дія кваліфікується як жорстоке поводження з тваринами. У більшості європейських країн існує програма безповоротного вилову тварин: суть їх виражається в вилові собаки або кішки і подальшого їх існування вже не на вулиці, а в спеціалізованих державних притулках до передачі новому господареві. Сьогодні бездомних тварин отруюють і жорстоко вбивають. І страшно подумати, що все це відбувається в гуманному суспільстві.

Для зміцнення відповідальності господарів тварин потрібно, як мінімум, ввести реєстрацію кожного домашнього вихованця. Реєстрація та подальша ідентифікація тварини допомагала б в пошуку загубленого домашнього вихованця. На сьогоднішній день реєстрація на законодавчому рівні існує тільки для сільськогосподарських домашніх тварин. Важливим могло б також бути доповнення законодавчої бази, згідно з яким власники будуть нести кримінальну або адміністративну відповідальність за тварину, викинуту на вулицю.

В деяких містах світу свідомо не займаються усиплянням бездоглядних тварин, оскільки вважають, що бездомні собаки і кішки - це бар'єр для поширення в містах шкідників і переносників інфекцій, таких як щури. Далі всіх у забезпеченні тварин правами і обов'язками пішли такі країни як США і Англія, у яких вони являються суб'єктами громадянського права. Звичайно, бродячі тварини в будь-якому випадку не повинні перебувати на вулиці. Від того, що на вулицях знаходяться бездомні собаки і кішки, страждають, в першу чергу, самі тварини, і вже в другу чергу - люди.

Просте збільшення кількості притулків для тварин - це палиця з двома кінцями, оскільки вони також можуть служити шляхом легкого позбавлення від вихованців, які набридли або з якоїсь іншої причини більше не є бажаними. Але що робити після вилову тварин і їх поселення у відповідні установи - державні або приватні притулки, волонтерські організації?

У людей не вистачає сміливості відкинути стереотипи. Найпопулярніший з них - взяти бездомну тварину собі додому - не модно. Другий - собак та котів не обов'язково стерилізувати, вакцинувати і чіпувати. Якщо позбутися від цих необґрунтованих переконань, то вирішення проблеми безпритульних тварин значно прискориться. І якщо кошти, що виділяються на допомогу або боротьбу з бездомним тваринам направляти чесно і конкретно під вибрані потреби, то гроші, що виділяються на смерть, стануть грошима, які врятують життя.


Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.