Інформацію з комп'ютера можна вкрасти за допомогою звуку вентиляторів системного блоку Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 01.07.2016 18:00 · Розділ: Нові технології

Фахівцями Дослідницького центру кібербезпеки університету Бен-Гуріона в Ізраїлі були розроблені три види атак, що дозволяють отримати дані з комп'ютерів, захищених так званим "повітряним бар'єром". У цих атаках використовувалися випромінювані комп'ютером електромагнітні хвилі, радіохвилі GSM-діапазону і навіть тепло, яке виділяється всередині системного блоку комп'ютера, який атакується.


Група, очолювана Мордекай Гурії (Mordechai Guri), знайшла ще один спосіб красти інформацію, на цей раз за допомогою звуку вентиляторів, які служать для охолодження процесора і системного блоку комп'ютера. Купуйте планшети 7 дюймів в інтернет-магазині "Цифра".

Комп'ютери, захищені "повітряним бар'єром", являють собою відокремлені комп'ютери або мережі, які не підключені до Інтернету безпосередньо або не підключені до інших комп'ютерів або мереж, які мають підключення до Інтернету. Такі комп'ютери вважаються максимально захищеними від віддаленого злому, вони використовуються для зберігання і обробки секретної інформації. У деяких, особливо важливих випадках з таких комп'ютерів видаляються навіть вбудовані динаміки і мікрофони для запобігання крадіжки інформації за допомогою акустичних хвиль.

Будь-який комп'ютер має мінімум 2 вентилятора: один для охолодження центрального процесора, другий - для охолодження блоку живлення. У деяких комп'ютерах вентилятори можуть стояти на відео-платі і на задній частині шасі системного блоку. Під час своєї роботи ці вентилятори видають звук, частота якого залежить від частоти їх обертання, яку можна регулювати програмним шляхом. Цим і користується розроблена ізраїльтянами програма-шкідник Fansmitter, яка кодує частотою 1000 обертів на хвилин логічний 0, а логічної 1 відповідає частота обертання вентилятора в 1600 оборотів в хвилину.

Як пристрій-приймача може виступати звичайний смартфон, який використовує для прийому акустичних сигналів свій мікрофон і забезпечений спеціалізованим додатком. Отримувані з мікрофона сигнали проходять через складну математичну обробку, в тому числі і перетворення Фур'є, яка дозволяє виділити звук кожного окремого вентилятора. І ця система працює досить стійко навіть тоді, коли в приміщенні грає тиха музика.

Природно, така технологія дозволяє вкрасти дані дуже невеликого обсягу, але цього обсягу цілком достатньо для передачі ключів шифрування, імен користувачів, паролів, історії натискання клавіш і тощо. На відстані близько 4 метрів від комп'ютера, що атакується, система забезпечує швидкість передачі на рівні 15-20 біт в секунду (трохи більше 1200 біт на годину), але дослідники зараз працюють над тим, щоб збільшити цю швидкість в кілька разів.

"Ми можемо задіяти одразу два або більше вентилятора одного комп'ютера, і таким екстенсивним способом ми відразу можемо підняти швидкість передачі даних в два-три рази" - розповідає Мордекай Гурії, - "А зараз ми працюємо над рядом інших інтенсивних методів, які дозволять нам вичавити ще більшу швидкість з кожного з вентиляторів комп'ютера ".


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.