«Emma Maersk» - найбільший контейнеровоз у світі Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 29.06.2016 16:05 · Розділ: Авто-мото

На сьогодні 95 % всіх вантажів припадає на морські перевезення. Контейнеровози є відносно молодими типами судів.


При середньому віці 10 років, «Emma Maersk» є найбільш новішим судном, основна функція якого - контейнерные перевозки. Це справжнє сучасне чудо і найбільший контейнеровоз, який використовується в даний час.

На час спуску на воду в 2006 році судно було найбільшим контейнеровозом з усіх побудованих. У 2010 році судно і 7 інших судів з цієї серії стали найдовшими контейнеровозами з побудованих коли-небудь в світі і найдовшими судами з використовуваних на той час. Це сталося після того, як найбільше судно в світі під назвою Seawise Giant було списано на металобрухт в 2010 році. Emma Maersk має величезну вантажопідйомність - від 13 500 до 15 200 TEU.

Згідно AP Moller, компанії - власника Maersk Lines, звичайний 20-футовий контейнер може в середньому вмістити до 50 тисяч бананів. Отже, теоретично, Emma Maersk може превозити близько 600 млн. бананів - досить, щоб дати кожній людині в Європі або Північній Америці банан на сніданок.

Контейнеровоз став першим кораблем нової серії великотоннажних суден з високоавтоматизованою системою управління. Він обладнаний сучасними комп'ютерними системами, що забезпечує його ефективне функціонування. Загальний інтер'єр вантажного судна виконаний з матеріалів найвищої якості.

Творці, будуючи це транспортне судно, встановили нові стандарти захисту навколишнього середовища і безпеки, а також економічності, що так важливо при транспортуванні різних вантажів. До них відносяться система рециркуляції вихлопних газів, що дозволила знизити викид шкідливих речовин в атмосферу, і як наслідок, збільшилася потужність силової установки і зменшилась витрата палива. Ще одним нововведенням став корпус судна, оброблений спеціальним силіконовим покриттям, що призвело до несподіваного результату - за рахунок зменшення опору води, значно знизилися витрати палива.

Після завершення будівництва судно вирушило в свою першу подорож. Воно було урочисто презентовано на церемонії 12 серпня 2006 року. Свою назву Emma Maersk отримала від Емми, дружини Майєрск Мак-Кінні Моллера. Судно вирушило в своє перше плавання 8 вересня 2006 року в 2-00 з Аархуса з заходом в Гетеборг, Бремерхавен, Роттердам, Алжерікас, Суецький канал і прибуло в Сінгапур 1 жовтня цього ж року.

Інформація про судно з'явилася в ЗМІ перед Різдвом 2006 року, його називали SS Santa, так як судно прямувало з Китаю до Великобританії з вантажем подарунків до цього свята. На зворотному шляху після Різдва 2006 року судно повернулося в Південний Китай з вантажем відходів з Великобританії, призначених для переробки.

Екологічна безпека досягається на судні завдяки системі уловлювання тепла, що допомагає економити до 10% енергії. Але що ще важливіше, через те, що судно в три рази перевершує за розмірами будь-який контейнеровоз, що проходив по Панамському каналу, число невеликих суден, яке воно може замінити, виробляло б набагато більше викидів в атмосферу, ніж одне велике судно.

Незважаючи на це, судно Emma Maersk і йому подібні є об'єктом критики за спалювання бункерного палива, в якому високий вміст сірки. Вміст сірки в паливі судна 2,5-4,5%, що в 2000 разів вище, ніж дозволяється в автомобільному пальному. До слова, не дивлячись на гігантські розміри, екіпаж судна складає всього 13 чоловік.

Контейнеровоз «Emma Maersk» вражає. Це найбільше з контейнерних судів в світі. Кожен контейнер розміром з трейлер. На палубі вантажного судна менше контейнерів, основна їх частина розташована в трюмі. Якщо вивантажити всі морські контейнери з палуби, то на ній би помістилося два космічних корабля. Правильне навантаження - це мистецтво щодо всього: починаючи від іграшок і закінчуючи автомобілями.


Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.