Катання на роликах: всі "за" і "проти" Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 28.06.2016 21:25 · Розділ: Спорт

Сьогодні все більше сучасних людей обирають активний відпочинок на свіжому повітрі. Катання на роликах - найулюбленіший спосіб проведення вільного часу як серед молоді, так і серед дорослих.


Сьогодні ми спробуємо розібратися, в чому полягає користь цього хобі для дитини, в якому віці можна починати і що повинні знати батьки тих дівчаток і хлопчиків, які збираються кататися на роликових ковзанах.

Батьки і ролики для дітей: за і проти

Ось результати опитування про популярність роликів серед дошкільнят, який проводився серед батьків дітей у віці від трьох до шести років. Наявність роликів у їх дитини підтвердили тільки 53%. Ще близько 30% опитаних планують купить детские ролики Киев вже найближчим часом. Інша частина батьків висловилася або проти покупки, або перебуває в очікуванні усвідомленого прохання дитини про ролики.
Свою позицію дорослі обгрунтовують таким чином.

Аргументи «за»:
- дитина отримує задоволення від катання на роликах, її прогулянки - цікаві і насичені;
- дитина проводить час активно, з користю для здоров'я, а не вдома за комп'ютером або перед телевізором;
- це набагато веселіше від звичайних фізичних вправ;
- виробляється цілеспрямованість: є завдання опанувати навиком - треба його виконувати;
- юний роллер вчиться бути зібраним і сконцентрованим;
- набуває впевненість в собі;
- це «плюс» до самооцінки - дитина катається, як і всі, володіє модним і популярним серед дітей навиком;
- є нове хобі - значить, будуть нові друзі, адже кататися в компанії набагато веселіше;
- це відмінний варіант сімейного дозвілля, який зближує дитину і батьків.

Аргументи «проти»:
- існує ризик травмуватися;
- дитині достатньо інших видів дитячого транспорту - велосипед, самокат;
- не настав час чи дитина не готова.

Ось що розповідає мама юного роллера (перші ролики з'явилися у нього в 1 рік 3 місяці): «Це не поодинокий вид спорту, тому в майбутньому у сина є можливість опинитися в хорошій компанії таких же хлопців. Зараз для нього цінне спілкування з дорослими роллерами. Коли ми приїжджаємо на майданчик, я і чоловік просто перестаємо для нього існувати. Микита катається серед дорослих, сідає з ними відпочивати, копіює їх. Стежить, як вони роблять трюки, і намагається повторювати. У роллерів дуже потужний рух. При цьому у них зазвичай "голова на місці" в плані випивки, наркотиків і т.д. Тому я намагаюся направити енергію сина в потрібне русло ».

Чи готова дитина?

Одна з переваг роллер-спорту полягає в тому, що починати вчитися можна в будь-якому віці. Але крім бажання дитини і схвалення батьків перед початком навчання важливо врахувати рівень його фізичної підготовки.

Фахівці-психологи стверджують, що якщо дитина впевнено ходить і бігає, стрибає на двох ніжках і на одній нозі, піднімається і спускається по вертикальній драбинці, балансує на невисокому бордюрі і не боїться кататися на гойдалках - вона готова до освоєння нового досвіду.

При цьому малюк повинен чітко реагувати на зауваження дорослих, вміти слідувати нескладним інструкціям, його не повинні лякати падіння і відчуття нестійкості.

Дітки готові до того, щоб «стати» на ролики, ближче до 2,5-3 років. Якщо частиною перерахованих вище навичок дитина поки не володіє - з початком навчання краще почекати. Не зайвою буде консультація ортопеда - при деяких діагнозах фахівці рекомендують ролики діткам, а іноді таке заняття може бути і протипоказано.


Інші новини розділу

 • Як підготуватися до походу в басейн

  Як підготуватися до походу в басейн · Jane Holiday · 10.07.2017 13:00

  Плавання вважається одним із самих приємних способів кардіонавантаження. Воно дозволяє досягти найрізноманітніших результатів: підвищити пружність шкіри та тонус м'язів, відновити втомлені зв’язки після фізичних навантажень, натренувати серцевий м'яз і відчути себе здоровим. Якщо ви ще не пробували ходити в басейн, але вирішили розпочати, то ця стаття саме для вас.


 • Як правильно стрибати на скакалці

  Як правильно стрибати на скакалці · lesya · 13.11.2016 14:31

  На думку багатьох, стрибки через скакалку - це дитяча забава, залишена в дитинстві, не належить до серйозних тренувань. Та скептикам варто знати, що вправи зі скакалкою, особливо в поєднанні з бігом, плаванням, їздою на велосипеді, забезпечують чудове кардіо-навантаження. Та при цьому важливо розуміти, як правильно використовувати цей фітнес-інструмент.


 • Буковель - центр гірськолижного спорту в Україні

  Буковель - центр гірськолижного спорту в Україні · Марина Левицкая · 29.10.2016 18:53

  Навіщо їхати в Куршавель, коли у нас є власний гірськолижний курорт Буковель? Звичайно, можна відпочивати і там, і там. Але в своїх Карпатах треба побувати обов'язково: розчарування не буде точно.


 • Як віддати дитину на футбол?

  Як віддати дитину на футбол? · Марина Левицкая · 12.06.2016 18:09

  Футбол – улюблена гра мільйонів хлопчаків, яка розвиває фізичні дані, розумові та комунікаційні здібності, загартовує характер та вчить думати, грати в команді та взаємодіяти з іншими гравцями.


 • Як правильно вибрати кросівки для бігу?

  Як правильно вибрати кросівки для бігу? · Марина Левицкая · 19.11.2015 10:18

  Під час бігу наші ступні приймають на себе навантаження, які у кілька разів перевищують масу тіла. Але крім природної амортизації, яку вони виконують, зменшуючи навантаження, існує спеціальне взуття, яке робить біг комфортним та безпечним.

  abshop.com.ua