Великі компанії інвестують в кіберспорт заради унікальної аудиторії Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 28.06.2016 20:12 · Розділ: Розваги

Ми звикли до спортивних змагань. Футбол, хокей, навіть керлінг - трансляції цих та інших чемпіонатів і сезонних ігор незмінно приковують до себе величезні армії уболівальників. Зізнайтеся, часом хочеться подивитися який-небудь фінал з футболу.


Однак, в 21 столітті, в наш світ міцно увійшло поняття "кіберспорт", на перший погляд абсолютно дурна і "дитяча" затія. Ну подумайте самі: якісь люди стріляють в танчики або ганяють в доту, це хіба спорт? Проте, такі заходи привертають увагу мільйонів уболівальників і транслюються мало не по федеральних каналах; в цьому світі є свої герої, коментатори, міжнародні турніри і, звичайно, гроші. Рулетка кс го - найкраща пропозиція для справжніх професіоналів в режимі онлайн!

Кіберспорт набирає все більшої популярності не тільки серед підлітків, а й серед відомих брендів. Все більше компаній з різних галузей бізнесу приходять в про-геймінг в пошуках унікальної, молодої аудиторії. Новомодними змаганнями зацікавилися навіть найбільші клуби, що працюють з традиційними видами спорту.

Комп'ютерний спорт продовжує стрімко розвиватися, видаючи все більш привабливі показники статистики. Призові фонди на великих турнірах давно обчислюються сотнями тисяч і мільйонами доларів. Успішні гравці стають повноцінними зірками зі значною кількістю фанатів. А в 2015 році число глядачів на фіналі Чемпіонату світу з League of Legends перевищило аудиторію фіналу сезону NBA.

Цікава великим компаніям і особливість кіберспортивної аудиторії. Більшість її представників - люди у віці від 18 до 34 років, активні користувачі Інтернету.

Тому немає нічого дивного в тому, що інвестиції в комп'ютерний спорт ростуть з року в рік. У 2016 році сума спонсорських контрактів у кіберспорті прогнозується на рівні $ 128 мільйонів, рекламних угод - на рівні $ 197 мільйонів. Це на 49% більше, ніж було роком раніше.

«Можливість охопити молоду аудиторію - важлива перевага для будь-якої рекламної площини. Рекламодавці, в свою чергу, намагаються знайти найбільш вигідні для себе варіанти. Кіберспорт в даний момент відповідає обом критеріям,"- повідомляє Джоель Сеймур-Хайд, фахівець з розвитку спортивного маркетингового агентства Octagon.

У разі зацікавленості фанатів спорту про-геймінг надає компаніям по-справжньому щедрі опції. За даними медіа-агентства Synergy, вартість залучення шанувальника комп'ютерного спорту становить одну восьму від ціни на любителя традиційних дисциплін.

Втім, відносна дешевизна означає те, що дістатися до кіберспортивних фанатів легко. Деякі компанії, які не знайомі з місцевою аудиторією, тривалий час працюють майже задарма. Втім, потужний відділ маркетингу, як у випадку з Coca-Cola, гарантовано вберігає від цієї проблеми.

Протягом останніх років кіберспортивна індустрія демонструє впевнене зростання. Сьогодні право визначити його швидкість перейшло до інвесторів. Шанувальники комп'ютерних змагань - перспективна, і, що важливо, здебільшого неосвоєна аудиторія.


Інші новини розділу

 • Неймовірні колекціонери та колекції світу

  Неймовірні колекціонери та колекції світу · Jane Holiday · 22.06.2017 12:14

  Ви завжди мріяли щось колекціонувати, але навіть не маєте уяви чому надати перевагу, до вашої уваги декілька варіантів неймовірних колекцій.


 • Рейтинг радіостанцій України

  Рейтинг радіостанцій України · Anastasia · 29.12.2016 19:01

  Звичка слухати радіо зранку під час сніданку або на роботі перевіряючи черговий звіт не покидає багатьох українців протягом років. Слухачі не втомлюються підіймати собі настрій та дізнаватися останні новини за допомогою радіохвиль і про це свідчить оприлюднений рейтинг.


 • В Ірландії відбулася конференція рудих

  В Ірландії відбулася конференція рудих · lesya · 25.08.2015 14:39

  Цікавий і яскравий захід відбувся цими днями у Ірландії – тут зібралося разом близько двох тисяч рудоволосих людей. З’їхалися вони в селище Кросхейвен, що в графстві Корк, на конференцію рудих.


 • Вийшла нова гра для дітей, озвучена Кузьмою "Скрябіним"

  Вийшла нова гра для дітей, озвучена Кузьмою "Скрябіним" · lesya · 17.08.2015 12:00

  Вченими вже давно було доведено, що комп’ютерні ігри можуть бути корисними для дітей. Якщо стежити за часом, який дитина проводить за комп’ютером, можна витягти з ігор чимало користі: вони розвивають дитячу фантазію, моторику пальців, координацію рухів, логіку, пам’ять, музичний слух тощо. Але не варто забувати, що їх має бути в міру, інакше можна домогтися цілком протилежного ефекту.


 • Японець вирізав машини з «Божевільного Макса» з баклажанів і огірків

  Японець вирізав машини з «Божевільного Макса» з баклажанів і огірків · lesya · 13.08.2015 17:46

  Цікаве заняття придумав для себе мешканець Японії, розповісти про яке світові вирішив за допомогою соціальної мережі Twitter. Щоб не нудьгувати у вільний час, чоловік бере ножа, кілька стиглих баклажанів та зелених огірків, і приступає до справи.