Яку вагу повинен мати шкільний рюкзак? Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 25.06.2016 19:54 · Розділ: Життя

Необхідні підручники, зошити, ручки та олівці, щоденник, який дозволить проконтролювати школяра і створить ілюзію спілкування з класним керівником – це все повинно вміститися в шкільному рюкзаці. Коли дитина «запакована», її можна відпускати в школу і ніхто не збирається перевіряти санітарні норми ваги рюкзака. Цей момент взагалі випадає з поля зору батьків. Педагогів і навіть громадські організації, які контролюють чи не всі аспекти нашого життя, як виявляється, такі норми зовсім не цікавлять. Але вони не дарма вигадані і їх корисно знати всім, а батькам школярів, напевно, в першу чергу.


Виробники просто нездатні врахувати всі санітарно-гігієнічні вимоги, але вони стараються, щоб їх виріб мав жорстку ортопедичну основу, зручні і комфортні ремені і вміщав всі необхідні для учня підручники, зошити та інше письмове приладдя. Промислові підприємства, зі свого боку, прикладають всіх зусиль, щоб їх ранці відповідали всім нормам, а постава школяра не псувалася хоча б через якість їх продукції. Учні із задоволенням носять рюкзаки молодежные. Якщо розібратися, то виробникам важливо, щоб їхні вироби відповідали всім стандартам, а ось за наповненість рюкзаків повинні подбати батьки і вчителі.

Якраз цей фактор чомусь випадає з поля зору не тільки вчителів, але і тат-мам. Вони і самі, мабуть, не знають, яку вагу слід носити дитині. Для перших і других класів, стверджують фахівці, допустимі 1,5-2 кг, для учнів старших - на 300 грам більше, для п'яти-, шестикласників - норма збільшена до 3 кілограм. А ось найстаршим, виявляється, можна носити до 4,5 кг. Як показує практика, в старших класах учні ходять з одним зошитом, а ось першокласники «тягають» весь шкільний арсенал, в тому числі і яблучко, яке мама дбайливо поклала в бічну кишеньку.

На жаль, ні вчителі, ні батьки цих норм не дотримуються, - відзначають експерти. Тому учень з переповненим рюкзаком - це норма для наших шкіл.

Ясна річ, ніхто не зважує рюкзаки на вході в заклад освіти, про це слід потурбуватися заздалегідь. Перш ніж відправити дитину в школу, батьки зобов'язані перевірити шкільну сумку на предмет зайвої ваги. Деякі батьки вважають, що у всьому винні вчителі. Насправді, вони можуть лише порекомендувати мамам і татам більш відповідально стежити за тим, з чим дитина йде на заняття. Адже зайва вага шкільного портфеля ризикує відбитися на самопочутті дитини. Це одна з найпоширеніших причин появи недуг опорно-рухового апарату, наприклад, викривлення хребта. Регулярне носіння важкого портфеля збільшує навантаження на м'язи черевного преса, м'язи спини залишаються розслабленими, а постійний м'язовий дисбаланс в результаті може спровокувати розвиток кіфозу. Фахівці, крім того, вкрай не рекомендують носити сумку на одному плечі і наполягають на рівномірному розподілі навантаження. Ранець повинен бути за плечима і бажано мати ортопедичну спинку.


Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.