Запахи рідної парфумерії Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 22.06.2016 14:19 · Розділ: Краса і здоров'я

Цікава новина для прихильників вінтажу – в Києві діє музей української парфумерії, який відкрився наприкінці минулого року. Мало хто знає про його існування, але сьогодні всі мають змогу побачити, а головне – понюхати легендарні аромати та дізнатися про них багато цікавого.


Як стало відомо, музей української парфумерії є мобільним. Це означає, що експозиція буде мандрувати по всій Україні. Працівники музею – справжні парфумери, які можуть не тільки описати аромат, а й правильно його нанести. Сьогодні парфумерна галузь відроджується. Для багатьох жінок і чоловіків парфуми стали невід'ємною частиною життя. Завдяки цьому торгівля парфумами набирає обертів. На сайті http://joliparfum.com.ua/czvetnyie-steklyannyie-flakonyi/all можна придбати кольорові скляні флакони для розливної парфумерії.

Працівник музею, парфумер Влад Зварич розповів, якими парфумами користувалися в минулі часи. В царські часи дівчата користувалися тим, що було для них найбільш доступне: жительки Західних областей – австрійськими парфумами, інші - московськими. Весь імператорський двір пахнув ароматами Альфонса Рале, а народ обирав парфуми та косметику Генріха Брокара. Справа Брокара процвітає і донині. Але не всі знають, що він починав з крихітної миловарні, яку відкрив в …стайні! Брокар був далекоглядною людиною, тому виробляв продукцію «для народу». Та й ціни на своє мило та косметику він встановив копійчані. Завдяки такому підходу навіть простий селянин, гарно поторгувавши на базарі, міг купити для своїй дамі пудру, помаду та одеколон за декілька копійок. Гарна якість продукції та низькі ціни прославили Брокара на весь світ. Дійшло навіть до того, що товари почали підробляти. Тоді він придумав марки якості, які наклеював на флакони. В ті часи хітом продаж став одеколон «Квітковий». Жінки вдячні Брокару за епохальні парфуми «Червона Москва», які згадують і сьогодні.

На весь світ було відоме підприємство «Червоні вітрила», яке діяло в Миколаєві. Таку популярність підприємство завоювало завдяки своїм подарунковим наборам, виробництво яких було тогочасною модною тенденцією. Їх часто дарували іноземним делегаціям. Мало того, більшість із них виготовлялись обмеженими партіями. В 60-х роках виробництво парфумів значно розширилось. Технологи створили велику кількість нових ароматів. Наприклад, дуже популярними в той час були такі аромати, як «Шахеризада», «Російський ліс», «Міша Олімпійський».

Досить успішно працювали парфумери Львова. Їх продукцію впізнавали по назвах : «Високий Замок», «Спогади про Львів» тощо. А одеколон «Карпати» був відомий далеко за межами Радянського Союзу. Тоді у Львові існували дві фабрики, які виготовляли косметично-парфумерну продукцію. Одна з них працює і до сьогодні. Змінилася назва і, звичайно, технологія виробництва. З «Червоної гвоздики» фабрика перетворилася на «Едельвейс». І з того, що випускалося раніше, не залишилося вже нічого.

Історія парфумерної фабрики в Харкові схожа на історію відомого на весь світ Брокара. Вона теж починалася з невеликої миловарні. До початку Другої світової війни її продукція вже продавалася в багатьох магазинах. Виробництво перервала війна. Після закінчення окупації Харкова цю справу відроджували з самого початку, тому що все обладнання було демонтоване та вивезене в Уфу. Харківська фабрика повністю відродилася. Ії продукція славилася своєю неординарністю на незвичністю. Наприклад, харківські технологи придумували аромати для дітей і навіть для тварин.

Сьогодні масове виробництво парфумерії в Україні поступово згасає. Підприємства, які існують, закуповують концентрат за кордоном, розводять його та відправляють на продаж.


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.