Чи потрібен урок праці в сучасній школі? Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 15.06.2016 13:12 · Розділ: Освіта

В сучасному суспільстві кожна людина має право обрати, чим вона буде займатися – фізичною чи інтелектуальною працею. Одним ще зі школи добре даються точні науки, такі як математика чи хімія, а інших приваблює більш творча діяльність. Так от, «золоті руки» теж треба розвивати.


Кожен із нас пам'ятає ті уроки праці, які були раніше. Вони значно відрізняються від сучасних. Тоді й час був інший, й постачання було на високому рівні. Оснащение кабинета технологии для мальчиков сьогодні є важливим питанням, яке останнім часом все частіше обговорюється у владних кабінетах.

У когось залишилися позитивні згадки від уроків праці, а хтось не хоче згадувати ті часи, вважаючи, що це давно відійшло в минуле. Погодьтеся, що багато чого залежить від викладача. Добре, коли наставник вчасно розгледить в своєму учневі творчу особистість і буде допомагати йому та вболівати за нього. Але буває і так, що дитині потрібно розвиватися самій. Сучасні учні мають зовсім інші захоплення, але це не означає, що серед них немає творчих дітей, які люблять щось вигадувати та майструвати.

Постає питання: чи є користь від уроків праці в сучасних школах? Чи повинні викладати цей предмет? Можливо, він вже нікому не потрібний? Багато хто вважає, що через декілька років цього предмету вже взагалі не буде. Кому потрібно вміти забивати цвяхи чи користуватися рубанком? А хто ж приб'є поличку в будинку чи щось полагодить? Більшість сучасних людей вважає, що для цього є спеціальні служби, які за гроші зроблять все, що потрібно.

В більшості випадків уроки праці викладають некваліфіковані майстри, тому ці години варто віддати на вивчення якихось інших предметів. Майстерні в школах в не найкращому стані: немає ні матеріалу, ні інструменту, ні наочності! То навіщо ж витрачати час на нікому не потрібний предмет?

Думки, як завжди розходяться. Як виявляється, є й плюси уроків праці. Наприклад, діти мають змогу відпочити від інших предметів, які втомлюють їх розумово. Уроки праці дають елементарні навички, які обов'язково знадобляться в майбутньому. Діти мають змогу розвиватися в творчому напрямі і вчитися чомусь новому.

Серед мінусів варто відзначити те, що не всі викладачі добросовісно відносяться до викладання цього предмету, в результаті чого не дуже сучасна програма зовсім відбиває інтерес до уроку праці. До того ж, якщо не дотримуватися заходів безпеки, діти можуть отримати травми в результаті неправильно поводження з інструментом.

Насправді, плюси і мінуси можна знайти у всьому, якщо добре пошукати. Цікаво те, що мало хто з батьків обурюється з приводу відсутності в школі уроків праці. Але всі мами і тата хочуть, щоб їхня дитина розвивалася всесторонньо і отримала хорошу роботу в майбутньому. Всі забувають про те, що фізична праця сприяє розумовій, покращуючи її результати. Всі знають, що фізична робота – це найкращий спосіб боротьби з розумовою втомою.

Уроки праці допомагають дітям визначитися, що ж насправді їх цікавить та чого вони хочуть у житті: працювати руками чи головою? Можна зробити висновок, що уроки праці ні в якому разі не можна виключати зі шкільної програми, тому що це найкращий підготовчий етап до життя.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.