Київська влада вирішила популяризувати українську мову Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 13.06.2016 20:28 · Розділ: Культура

Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


Комісія Київської міської ради розглядає проект рішення, відповідно до якого будь-яка реклама, афіші, плакати, вивіски повинні бути на українській мові. Якщо ж реклама написана іншою мовою, то обов'язково повинен бути переклад. Українізації підлягає весь обслуговуючий персонал Києва. Спілкування з клієнтами повинно проходити на українській мові. Це стосується надання послуг у транспорті, кафе, ресторанах, готелях, магазинах тощо. Це практикується в більшості країн світу. Наприклад, в Римі розмовляють італійською, а в Парижі – французькою. При потребі персонал легко спілкується на англійській мові, яка як відомо, є найпопулярнішою в світі. В престижних українських закладах також віддають перевагу тим працівникам, які володіють англійською мовою. Основні матеріали по англійській граматиці розміщені на сайті langformula.ru.

Автори документу пояснюють, що дане рішення має рекомендаційний характер, тому воно не передбачає жодних штрафів чи інших санкцій. Але в майбутньому київська влада буде звертати на це увагу, приймаючи рішення про надання ліцензії підприємцям, які бажають вести свій бізнес в столиці. Ще немає інформації про те, коли саме підпишуть документ. Чиновники припускають, що в разі відсутності спірних питань, голосування в Київраді відбудеться вже через місяць.
Більшість городян підтримують таку ініціативу. Що стосується самих бізнесменів та обслуговуючого персоналу, то вони не в захваті від цієї ідеї. Генеральний директор компанії «Ресторанний консалтинг» Ольга Насонова розповідає, що майже у всіх ресторанах Києва персонал та клієнти розмовляють російською мовою. Іноземцям пропонують меню на англійській мові. Навчити весь персонал спілкуватися з клієнтами на українській мові буде дуже складно, тому що в місті досить мало людей, які володіють нею досконало. На її думку, клієнти, почувши суржик від персоналу, будуть незадоволені. Що стосується сфери торгівлі, то тут налаштовані більш лояльно. Продавці вважають, що потрібно хоча б вітатися з покупцем на українській мові.
Слід зазначити, що в рамках декомунізації в столиці активно проводиться демонтаж пам'ятників радянських часів. Влада планує створити музей окупації, але поки що все залишається на рівні розмов.


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?


 • Як створити маленьку Італію в своїй квартирі?

  Як створити маленьку Італію в своїй квартирі? · Марина Левицкая · 30.12.2015 14:46

  Італія підкорила серця багатьох мандрівників. Для того, щоб не втратити почуття свята, не обов'язково регулярно їздити до цієї країни. Власну маленьку Італію можна створити в своїй квартирі.