Як віддати дитину на футбол? Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 12.06.2016 18:09 · Розділ: Спорт

Футбол – улюблена гра мільйонів хлопчаків, яка розвиває фізичні дані, розумові та комунікаційні здібності, загартовує характер та вчить думати, грати в команді та взаємодіяти з іншими гравцями.


Деякі батьки мріють віддати свою дитину в футбольну секцію, але не знають, коли саме це зробити, на що слід звернути увагу, які обстеження треба пройти. Дитяча школа футболу «Чайка» запрошує дітей від 3-х до 15 років.

Коли віддати в спортивну секцію?

Більшість спортивних секцій приймають дітей з 4-х років. Спочатку тренери приділяють увагу загальній фізичній підготовці. На перших порах футболу відводиться зовсім небагато часу – виключно щоб зацікавити дитину. Якщо такі заняття коштують занадто дорого, можна підібрати більш дешевший варіант. На початку тренувань це не має ніякого значення, адже все починається з загальної фізичної підготовки.

Загальна фізична підготовка зміцнить м'язи і підготує дитину до більш серйозних навантажень, а саме, до футболу. Якщо ж десь поблизу немає можливості зміцнювати фізичну форму дитини, віддавайте в футбольну секцію. Якраз в 4 роки можна почати тренуватися, адже звичайних ігор вдома та на вулиці для дитини такого віку замало.

Обстеження для зарахування в спортивну секцію

Перед зарахування в секцію треба отримати довідку від лікаря про відсутність протипоказань до спортивних занять. В більшості випадків така довідка досить формальна. Для того, щоб її отримати, потрібно здати загальні аналізи та пройти ЕКГ. Однак заняття футболом вимагає серйознішого підходу. Рекомендується пройти повне обстеження. Для цього потрібно проконсультуватися з ортопедом, кардіологом, урологом, здати загальний та біохімічний аналіз крові. Протипоказанням для занять спортом являється зайва вага, яка дає додаткове навантаження на серце та суглоби, тому перед тим, як записатися до спортивної секції, потрібно скинути зайві кілограми або пройти відповідне лікування.

Треба зазначити, що не менш важливим є психологічний настрій. Футбол – гра для того, хто може добре адаптуватися в колективі та знаходити спільну мову з будь-якою людиною. Слід враховувати, що дитина буде мати серйозні психологічні навантаження, тому перш за все, треба навчитися працювати в команді, володіти собою в будь-яких ситуаціях, які можуть трапитися під час гри. Багато залежить від батьків, адже саме вони можуть правильно налаштувати дитину, навчити її йти до мети та досягати високих результатів.

Дитина, яка серйозно займається футболом, повинна дотримуватися режиму дня. Важливе значення має повноцінний сон та правильне харчування. Батькам потрібно бути готовими до того, що потрібно буде вибрати, на чому саме повинна сконцентруватися дитина – на шкільних уроках чи спортивних заняттях.


Інші новини розділу

 • Як підготуватися до походу в басейн

  Як підготуватися до походу в басейн · Jane Holiday · 10.07.2017 13:00

  Плавання вважається одним із самих приємних способів кардіонавантаження. Воно дозволяє досягти найрізноманітніших результатів: підвищити пружність шкіри та тонус м'язів, відновити втомлені зв’язки після фізичних навантажень, натренувати серцевий м'яз і відчути себе здоровим. Якщо ви ще не пробували ходити в басейн, але вирішили розпочати, то ця стаття саме для вас.


 • Як правильно стрибати на скакалці

  Як правильно стрибати на скакалці · lesya · 13.11.2016 14:31

  На думку багатьох, стрибки через скакалку - це дитяча забава, залишена в дитинстві, не належить до серйозних тренувань. Та скептикам варто знати, що вправи зі скакалкою, особливо в поєднанні з бігом, плаванням, їздою на велосипеді, забезпечують чудове кардіо-навантаження. Та при цьому важливо розуміти, як правильно використовувати цей фітнес-інструмент.


 • Буковель - центр гірськолижного спорту в Україні

  Буковель - центр гірськолижного спорту в Україні · Марина Левицкая · 29.10.2016 18:53

  Навіщо їхати в Куршавель, коли у нас є власний гірськолижний курорт Буковель? Звичайно, можна відпочивати і там, і там. Але в своїх Карпатах треба побувати обов'язково: розчарування не буде точно.


 • Катання на роликах: всі "за" і "проти"

  Катання на роликах: всі "за" і "проти" · Марина Левицкая · 28.06.2016 21:25

  Сьогодні все більше сучасних людей обирають активний відпочинок на свіжому повітрі. Катання на роликах - найулюбленіший спосіб проведення вільного часу як серед молоді, так і серед дорослих.


 • Як правильно вибрати кросівки для бігу?

  Як правильно вибрати кросівки для бігу? · Марина Левицкая · 19.11.2015 10:18

  Під час бігу наші ступні приймають на себе навантаження, які у кілька разів перевищують масу тіла. Але крім природної амортизації, яку вони виконують, зменшуючи навантаження, існує спеціальне взуття, яке робить біг комфортним та безпечним.

  abshop.com.ua