Як зацікавити дитину у вивченні англійської мови? Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 09.06.2016 14:44 · Розділ: Освіта

Як змусити дитину вчити англійську мову? Це питання хвилює багатьох батьків. Ми постараємось розповісти вам, як не вдаючись до примусу, зацікавити дитину у вивченні мови.


Більшість батьків, які зіткнулись з такими труднощами, вважають, що їх взагалі важко що-небудь змусити робити. Але це не так, адже діти – це чудові учні. І навіть досвідченим батькам не завжди вдається зацікавити дитину англійською мовою і роблять помилки. Розглянемо детальніше, що заважає дитині вивчати англійську мову та як поводитися батькам в цій ситуації.

Як відомо, авторитет батьків відіграє важливу роль у розвитку дитини. Згадайте, що ви говорили про англійську мову чи вчителя англійської. Навряд чи щось приємне. Звичайно, дитина буде думати так, як думаєте ви. Тому, якщо ви говорите, що можете спокійно прожити без англійської мови, то не намагайтеся переконати в протилежному свою дитину. Якщо вам дійсно не подобається вчитель англійської мови, віддайте дитину на мовні курси, де можна обрати найбільш підходящого викладача. Впоратися з цією проблемою вам допоможе центр іноземних мов, який працює на основі британської системи освіти.

Перший важливий крок - це правильна постановка цілей. Наприклад, старшокласнику можна сказати: «Будеш знати англійську мову, станеш успішним менеджером, будеш отримувати високу зарплатню, поїдеш за кордон». А як бути з дитиною 6-7 років? Навряд чи, вона знає, що означає це загадкове слово «менеджер». Дитині такого віку можна розповісти, як цікаво дивитися мультики на англійській мові, читати найновіші казки, які ще не перекладені на українську мову. Знайдіть те, що дійсно зацікавить її.

Не можна акцентувати увагу на негативних моментах. Наприклад, говорити дитині: «Не будеш знати англійської мови, станеш двірником!» Це не мотивує, а лише її залякує. Потрібно мислити більш позитивно, хвалити та підбадьорювати дитину. Маленький учень відчує підтримку та почне гризти граніт науки з новими силами.

Прагнення до досконалості не завжди виправдане. І сварити дитину за допущені помилки та промахи – це не правильно. Краще дізнатися, чому так сталося? Можливо, вона не зрозуміла якогось правила і посоромилася попросити вчителя знову його пояснити? А можливо, причина в поганому самопочутті? Не завжди у всьому винна дитина. Згадайте себе в цьому віці. Невже ви ніколи не робили помилок? Звичайно, робили. Не забувайте про це, і хоча би час від часу хваліть її навіть за невеличкі перемоги. Ось побачити, що все зміниться на краще.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.